Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) her gün yayınlanan yeni ilanlar ile binlerce vatandaşa yeni bir iş kapısını aralamaya devam ediyor. İŞKUR'un 28 Nisan 2020 tarihli ilanları resmi internet sitesi aracılığı ile yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda en çok ilgi çeken ise Et ve Süt Kurumu'na alınacak yeni personellerle alakalı ilan oldu.

İŞKUR'un yayınladığı yeni iş ilanına göre Et ve Süt Kurumu Erzurum Et Kombinası Müdürlüğü 3 yeni personeli çalışan kadrosuna katacak. İki farklı kadroda işe alınacak personeller ile alakalı olarak detaylar İŞKUR tarafından paylaşıldı.

Yayınlanan ilana göre Et ve Süt Kurumu Müdürlüğü Erzurum'da çalışacak kasap ve elektrikçi kadrosuna yeni personeller alacak.

ELEKTRİKÇİ KADROSU BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-Meslek Yüksek Okullarının ilgili bölümlerinden mezun olmak

-Tehlikeli işlerde çalışmasına dair engel bulunmadığı ifade edilen sağlık raporu almak

-Bulaşıcı hastalığı olmamak

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Emekli aylığı almamak

-Askerlik ile ilişkisi bulunmamak

KASAP KADROSU BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

- Ağır ve tehlikeli işlerde çalışabileceğine dair sağlık kurulu raporu almak

-En az lise mezunu olmak

-Bulaşıcı hastalığı olmamak

-MEB,EBK İŞKUR tarafından düzenlenen et işçiliği ve kasaplık eğitime katılıp sertifika almış olmak ya da kasaplık ile alakalı olarak ustalık veya kalfalık belgesi sahibi olmak

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Emekli aylığı almamak

-Askerlik ile ilişkisi bulunmamak

ET VE SÜT KURUMU İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

Yayınlanan ilana göre bu kadrolara başvuruda bulunacak vatandaşların başvurularını internet üzerinden yapmaları gerekmektedir. Başvuru sonucunda noter huzurunda çekilecek kurayla işe girecek vatandaşların isimleri belli olacak. Bu kuraya katılıp yeterli şartları taşımayan vatandaşların işe girmelerine imkan tanınmayacak ve onların yerine kurada yedek olarak belirtilen vatandaşlar işe alınacak. İŞKUR'a aldatıcı beyanda bulunan vatandaşlar bir daha İŞKUR üzerinden işe yerleştirilmeyecekler.

isbilgisi.com