Ana Sayfa GÜNDEM Estetik Ameliyat Olacakları Uzmanlar Uyarıyor

Estetik Ameliyat Olacakları Uzmanlar Uyarıyor

Tecrübesi olmayan kişilerin estetik ameliyatı yapmaya başlamasıyla beraber bu alanda ki sorunlar daha da gün yüzüne çıkmaya başladı

15
0
Paylaş

Adana’da yaşayan 23 yaşında üniversite öğrencisi Leyla Sönmez’in burun ameliyatı geçirdikten 3 gün sonra yaşamını yitirmesi bu tartışmaların iyice alevlenmesine neden oldu.

Son dönemde estetik ameliyatı olduktan sonra hayatını kaybeden insan sayısı bir hayli fazla olmaya başladı. Uzmanlar ufak dolgu ameliyatlarının bile son derece riskli olduğunu söylüyor. Basit bir dolgu kangren ya da kör edebilir. Estetik ameliyatlar alanında uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.

Estetik Ameliyatlar Donanımlı Hastanelerde Yapılmalı

Estetik ameliyatlar donanımlı hastanelerde ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmeli. Ayrıca doktorların yanında tecrübeli anestezi ve anestezi teknikerleri de olmalı.

Uzmanlar estetik ameliyat olan hastalarda hiçbir sorun yokmuş gibi gösteren ancak altta yatan ve genel sağlık taramasında kendi belli etmeyen sorunların olabileceğini söylüyor. Kalp hastalıkları, kanama bozuklukları estetik ameliyat sonrasındaki hastalarda görülebilir.

Sosyal Medya Reklamları Yanlış Bilgi Veriyor

Sosyal medya üzerinden yapılan reklamlar ile insanlar yanlış yönlenebiliyor. Tecrübesi olmayan ancak iyi reklam yapan kişiler estetik uzmanlığı konusunda binlerce insana ulaşmayı başarıyorlar. Elbette estetik konusunda uzman olmadıkları için bazı sorunların yaşanması da kaçınılmaz oluyor.

Adana’da özel bir hastane de nefes darlığı çektiği için ameliyat olan Leyla Sönmez 3 gün sonra hayatını kaybetmişti. Alanında uzman olmayan hekimlerin estetik ve ilgili ameliyatlara girmesi en ufak bir ameliyatta bile hayati riskin ortaya çıkmasına neden olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here