Ana Sayfa GÜNDEM Esnaflarda Tanzim İstiyor

Esnaflarda Tanzim İstiyor

Tanzim satışların esnaflar tarafından yapılması gerektiğini söyleyen Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikuş açıklama yaptı.

6
0
Paylaş

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikuş zincir marketlerde olduğu gibi esnaf ve sanatkarların da tanzim satış hakkı olmasını istediğini açıkladı.

Tanzim satışlardaki gibi ürün tedariği Esnaf ve Sanatkarlar içinde yapılmalı diyen Çelik kuş yazılı olarak yapmış olduğu açıklamada zincir marketlere tanzim satış verilmesini değerlendirdi. Gıda yaş meyve ve sebze fiyatlarındaki fiyat artışının önüne geçilmesi adına başlatılan tanzim satışların zincir marketlerde yapılmasının bu marketlerin daha da büyümesine yol açacağını söyleyen Çelikuş esnaf ve sanatkarların da haksız rekabete maruz kalacağını söyledi.

Tanzim satışları yönelik bir düzenlemenin Esnaf ve Sanatkarlar içinde yapılması gerektiğini söyleyen Çelikuş sebze meyve satışlarında haksız rekabet yapıldığını söyledi ve bu konuda 20 zincir market hakkında soruşturma başlatıldığını anımsattı. Bu marketin arasında yer alan tanzim satış işinde seçilmesi açıkçası esnafın es geçilmesi anlamına geliyor.  Bu ürünlerin satışı için Anadolu’nun her köşesinde yer alan esnaf ve sanatkarlar seçilseydi kesinlikle çok daha iyi olabilirdi amacımız halka ucuz sebze meyve yedirmek ve bunu en iyi ulaştıracak kesimde ufak esnaftır.

Tanzim satışlar süpermarketlerde de başlamış ve ilk etapta 16 bin şubede soğan ve patates satışına izin verilmişti. İlerleyen dönemlerde yapılan açıklamalara göre tanzim satışlarda farklı sebze ve meyvelerde satılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here