Türkiye'de bir dönemin en çok konuşulan isimlerinden birisi olan eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş hayatını kaybetti. Osman Durmuş geçtiğimiz günlerde evinde beyin kanaması geçirmiş ve hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Bu akşam ise Osman Durmuş'tan kötü haber geldi.

73 yaşında olan MHP'li eski bakan Osman Durmuş tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Osman Durmuş'un cenaze töreni ile alakalı olarak henüz bir bilgi verilmezken TBMM'de kendisi için bir cenaze töreni düzenlenmesi bekleniyor.

OSMAN DURMUŞ KİMDİR?

ANASOL-M hükümetinde MHP'den Sağlık Bakanı olan Osman Durmuş 3 yıl boyunca bu görevi üstlendi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan Osman Durmuş ihtisasını tamamladıktan sonra Ankara Devlet Hastanesi'nde göreve başladı. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Genel Cerrahi Ana Bilim Dalında doçent olarak çalıştı. Türkiye Üniversite Öğretim Elemanları Sendikası kurucu ve başkanı olarak görev yapmıştır. 21. ve 23 dönem MHP'den Kırıkkale milltevekili seçilmiştir. Oktar Babuna için toplanan kanların ABD'ye gönderilmesine karşı çıkışıyla o dönem toplum tarafından siyasi lince uğramıştır. Ancak daha sonraki yıllarda haklılığı ortaya çıkmıştır.