Eski Facebook Hesabımı Nasıl Açarım? Facebook Hesabınızı Kurtarma Yolları

Eski Facebook hesabını açmak için yapılması gereken işlemler aslında oldukça basit işlemlerdir. Facebook kullanıcılarına silinen hesaplarının tekrardan açılması için yeniden bir şans sunmaktadır. Ancak verilen işlemlerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve kişilerin hesaplarının kendilerine ait olduğunu beyan edebilmeleri gerekmektedir.

TEKNOLOJİ 20.04.2020 - 11:44 20.04.2020 - 11:44

İlk kullanılmaya başladığı zamanlarda oldukça sıradan olan Facebook, günümüzde dünyanın pek çok yerinde pek çok kişi tarafından kullanılan oldukça yaygın bir sosyal medya aracı haline gelmiştir. Bazı zamanlarda Facebook'un yapmış olduğu güncellemeler sayesinde uygulama kendisini sürekli geliştirmekte ve kullanıcılarının bu güncellemelere alışmaları bir hayli zaman almaktadır.

Yapılan bu güncellemeler, kişilerin yanlış bir hareketle silmiş oldukları eski Facebook hesaplarını geri almak aslında oldukça basit işlemlerdir. Aşağıda verilen başlıklarda Facebook'ta hesabınızı yanlışlıkla veya isteyerek sildiğinizde nasıl geri alacağınızı ve hangi işlemleri hangi adımları takip ederek yapabileceğinizi görebilirsiniz.

Eski Facebook Hesabınızı Kurtarma Yolları

Eski Facebook hesabını silen kişilerin hesaplarını kurtarma yollarından bir tanesi; uygulamanın yöneticilerine e-posta atmaktır. Kişiler eski hesaplarını sildiklerinde ve bir süre sonra tekrardan açmak istediklerinde Facebook yetkililerine fazlaca detaya girmeden bir e-posta attıklarında eski hesaplarını kolaylıkla kurtarabilmek şansına sahiptirler. Ancak e-posta atılırken dikkat edilmesi gereken en önemli durumlardan bir tanesi yazacağınız mesajın İngilizce olması gerektiğidir. İngilizce olarak hesabınızı yeniden açmak istediğinizi beyan ettiğiniz bir mail hazırlanarak aşağıda verilen mail adreslerine gönderilir. Mail atma yöntemi en etkili eski facebook hesabı kurtarma yöntemlerinden birisidir.

Eski Facebook Hesabını Kurtarmak için E-Posta Atılması Gereken Adresler

Aşağıdaki adresler Facebook hesabınızı kurtarmak için elektronik posta göndermeniz gereken adreslerdir.  Buna göre kapanan eski Facebook hesabını açmak için bu adreslere e-posta atılabilir;

Yukarıda verilen elektronik posta adreslerine neden hesabınızı kurtarmak istediğinizi belirten açıklayıcı mail atabilirsiniz.

Facebook Hesap Kurtarma İşlemleri için Atılması Gereken E-Posta İçeriği Örneği

Facebook hesabını kurtarmak için yetkililere atılması gereken mail örneği aşağıda verilmiştir. Siz de bu örnekten yola çıkarak kendi mail içeriğinizi oluşturabilir ve Facebook yetkililerinin hesabınızı yeniden açmalarını sağlayabilirsiniz. Hesap kurtarma işlemleri için atılacak olan mail şu şekildedir;

Hello madam sir,

I made a big mistake. I delete my account wrongly. I am really sorry about it. Can you active my account again please ? And alsı can ypu tell me what sould I do activated my account again.

Best Regard.

Eski Facebook Hesabı Nasıl Aktif Olur?

Yukarıdaki işlemleri eksiksiz bir şekilde hallettiğinizde eski Facebook hesabınızı tekrardan aktif hale getirmek mümkündür. Kısa süre içinde yetkililer eski hesaplarınızı kurtarmanıza yardımcı olacak ve hesaplarınızın aktif olduğuna dair size bir bilgilendirici mail gönderecektir. Bu maili aldıktan sonra hesaplarınızı aktif olarak kullanabilir ve online olarak her türlü bilgiye Facebook üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ancak Facebookhesaplarının yeniden silinmesini engellemek için kullandığınız uygulama içeriklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Başka kişileri rahatsız edici bir içerik ya da yorum tarzı cümlelerde bulunduğunuz takdirde uygulama tekrardan silinecektir.

Atılacak olan bu e-posta’nın, hesabınızın tekrardan açılmasını sağlaması muhtemeldir. Fakat yetkililer hesap hareketlerini incelediklerinde açılmaması yönünde karar da verebilirler. Eski Facebook hesaplarına ulaşılamamasının en büyük nedenlerinden bir tanesi kullanıcının uygun içerikler paylaşmaması ya da olumsuz, kişileri rahatsız edebilecek yorumlarda bulunmasıdır. Eğer böyle bir sebebiniz mevcut ise yetkililerinden özür dileyerek hesabınızın kurtarılmasını sağlayabilirsiniz. Burada önemli olan nokta yetkilere attığınız e-postanın sorununuzu açık ve anlaşılır bir şekilde dile getirmesi gerektiğidir. Atmış olduğunuz e-posta baz alınacağı için kendinizi iyi bir şekilde savunmanı tavsiye edilir