Ana Sayfa GÜNDEM Eski Buzdolabından Dolmuş Durağı Yaptı

Eski Buzdolabından Dolmuş Durağı Yaptı

Ordu da bir vatandaş çocuğu üşümesin diye eski buzdolabından dolmuş durağı yaptı.

8
0
Paylaş

Ordu’nun Ünye ilçesinde bir vatandaş eski bir buzdolabından dolmuş durağı yaptı. Karadeniz insanının sivri zekâsı yine kendisini gösterdi. Yeniköy Mahallesi aydınlık sokakta meydana gelen olayda Nuri ırmaklı isimli vatandaş çocuğunun her sabah okul servisini soğukta beklemesin den dolayı böyle bir yönteme başvurduğunu söyledi. Okula giden çocukların ve vatandaşların üşümemesi için tek kişinin oturabileceği eski bir buzdolabından dolmuş durağı yaptı.

Nuri ırmaklı çocukların ve mahallelinin üşümemesi için böyle bir yönteme başvurduğunu söyleyerek “ufak Kızım okula gidiyor. Yağmurlu havalarda üşümesin diye böyle bir yönteme başvurdum. Normal bir şemsiye koysam rüzgâr alırdı dolap içerisinde çocuğum ya da komşularım oturabiliyor. Servis geldiği zaman gidiyorlar aklıma bu dolap işi geldi normal bir durak yapmaya kalkacak olsam çok daha pahalı olacaktı.”

Muhtar Şaşkın

Yeniköy Mahallesi Muhtarı Adem Çiftçi de durağa gördüğünde kendisini de çok şaşırdığını söyledi. “Öncelikle “Nuri Ağabeye çok teşekkür ediyorum. Nuri ağabey bu durağı kendi imkânları ile yapmış kendi çocuğu da okula gidiyor kendisi çocuğum sokakta yağmur altında kalıyor diye böyle bir yönteme başvurmuş. Böyle bir olay herkesin aklına gelmez açıkçası böyle bir durağa gördüğünüzde ilk önce ben de çok şaşırmıştım mahalleye giren diğer vatandaşlar da bu durak karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar.  Vatandaşların birçoğu durak olarak kullanılan dolapta fotoğraf çektiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here