Türk siyasetinin bir dönemine damga vuran aktörlerin başında gelen Mesut Yılmaz hayatını kaybetti. Bir süredir kanser tedavisi gören ve sevenlerinin sağlık durumunu oldukça merak ettiği eski başbakandan acı haber geldi.

ESKİ BAŞBAKANLARDAN MESUT YILMAZ ÖLDÜ!

2019'un Ocak ayında rutin sağlık kontrolü sırasında akciğerinde kanserli tümöre rastlanılan Mesuy Yılmaz hemen ameliyata alınmış ve kanserli tümör temizlenmişti. Mayıs 2020'de ise akciğerde izi bulunan kanserli tünörün metastaz yaparak beyin sapına sıçradığı tespit edildi. 72 yaşında olan Mesut Yılmaz bir operasyon daha geçirmişti. Bu operasyonda da kanserli hücre temizlenirken Mesut Yılmaz yoğun bir tedavi sürecine alınmıştı.

Zaman zaman Mesut Yılmaz öldü şeklinde yayılan haberler bugüne kadar hep asılsız çıktı. Ancak bugün ise acı haber resmen verildi. Yapılan açıklama ile Mesut Yılmaz'ın vefat ettiği bildirildi. Mesut Yılmaz için TBMM'de bir cenaze töreninin tertip edileceği bildirilirken cenaze programı ile alakalı olarak bir açıklama yapılmadı.

MESUT YILMAZ KİMDİR?

1947 yılında İstanbul'da Rizeli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. 1991 ile 1999 yılları arasında toplam 2 yıl boyunca 3 sefer başbakanlık yapmıştır. 1991 ile 2002 yılları arasında Anavatan Partisi Genel Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Başbakan olmadan önce Dışişleri Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı yapmıştır. 2007 yılında bağımsız Rize Milletvekili olarak TBMM'ye girmiştir. 2004 yılında Yüce Divan'da yargılanarak Türkiye Cumhuriyeti'nin Yüce Divan'da yargılanan ilk başbakanı olmuştur. Bu yargılama sonucunda herhangi bir ceza almamıştır.

isbilgisi.com