Ana Sayfa GÜNDEM Eşini Kurtarmak İçin 43 Kilo Verdi

Eşini Kurtarmak İçin 43 Kilo Verdi

Eşini kurtarmak için 43 kilo verdi ve sonrasında böbreğini bağışladı.

10
0
Paylaş

Böbrek yetmezliği olan eşin hayatını kurtarabilmek için önce tüp mide ameliyatı ile 43 kilo veren ve ardından eşine böbreğini bağışlayan vefakar eş Cemile Ersoy “çektiğimiz sıkıntılar yanında benim yaptığım hiçbir şey ameliyat masasına eşim için yattım ve bir an önce kurtulsun istedim.” şeklinde açıklamalar yaptı.

Ankara’da yaşayan 4 çocuk annesi Cemile Ersoy eşi benzeri görünmeyecek bir vefa örneği sergiledi. 35 yıllık eşi için önce 43 kilo veren ve ardından ameliyat olarak böbreğini bağışlayan kadın eşinin tekrardan sağlığına kavuşmasından dolayı son derece mutlu olduğunu söyledi.

23 yıl önce halasından aldığı böbrekle sağlığına kavuşan Hasan Ersoy 2013 yılında tekrar rahatsızlanma ya başladı. Bu kez devreye eşi girdi fazla kiloları nedeniyle böbreğini bağışlayamayacağını öğrenen kadın birçok diyet programı uyguladı. Soluğu mide küçültme ameliyatında alan kadın 43 kilo vererek 120 kilodan 77 kiloya kadar düştü. 2 yıl sonra tekrar ameliyat masasına gelen Cemile Ersoy böbreğini eşine vererek eşinin sağlıklı bir şekilde hayatı devam etmesine yardımcı oldu.

Eşinin böbrek bağışlaması sonrası tekrardan sağlığına kavuşan Ahmet Ersoy ise “eşime teşekkür ediyorum. Ben de aynısını yapardım yaşadığımız sıkıntıları ve çileleri biliyorum. Bu ameliyatın bir acısı yok artık imkanlar çok daha kolay hastaneler çok güzel ve doktorlar çok ilgili” açıklamalarda bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here