Ana Sayfa DÜNYA Escobar’ın Yaşadığı Bina Saniyeler İçinde Yıkıldı

Escobar’ın Yaşadığı Bina Saniyeler İçinde Yıkıldı

Pablo Escobar’ın yaşadığı bina yıkıldı. Yıkım sadece 3,2 saniye sürdü.

5
0
Paylaş

Dünyaca tanınmış olan Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Escobar, başken Bogota’da yaşadığı sırada kalmış olduğu Monaco binası 375 kilo patayıcı kullanılarak havaya uçuruldu. Binanın yıkılması ise toplam 3.2 saniye sürdü.

Günümüze kadar hakkında birçok film ve dizinin çekilmiş olduğu Kolombiyalı uyuşturucu baronu olan Pablo Escobar, başkent Bagota’da kaldığı sırada ikamet etmiş olduğu Monaco binası yıkıldı. Bina 1980’li yıllar sırasında hem Medellin kartelinin hem de uyuşturucu trafiğinin simgelerinden birisi olmuştur. Bu yüzden ayrı bir tarihe de sahip olan bina toplam 375 kilo patlayıcının kullanılmasıyla sadece 3.2 saniye içerisinde yerle bir oldu.

Binanın patlatılması yerel saat ile 11.50 civarında gerçekleştirildi. Yıkım işlemlerine ise 06.00 saatlerinde başlandı. Binanın yıkılması için çevresi 100 metreye kadar tahliye edilmiştir. Yıkım işlemleri yerine getirileceği sırada Afet Risk Yönetim İdaresi Başkanlığı’nın uzmanları olduğu gibi toplam 1500 kişi yer aldı.

Bölge sakinlerinden birisii olan Amparo Palacio yapmış olduğu açıklamasında yıkım işlemlerinin sonunda son bulduğuna çok sevindiğini ve bu yüzden minnettar olduğunu belirtti. Çevre sakinleri açıklamasında genellikle turistlerin buranın fotoğrafını çekmeye, mükemmel bir şeymiş gibi göstermeye gelmesinden çok yorulduklarını açıkladı.

Bina, Bogota’nın en lüks semtlerinden birisi olan El Poblafo’da hyer alıyor. Bina Escobar’ın kaldığı bina olarak bilindiği gibi aynı zamanda son kalmış olduğu bina olarak da bilinmektedir. Escobar’ın çok tanındığı şu günlerde ise turistler çok fazla binaya gidiyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here