İsbilgisi.com / İş insanı olarak Türk ekonomisine Erikli Su gibi önemli bir marka kazandıran simalardan olan Nuri Nihat Aslanoba'dan acı haber geldi. 83 yaşında olan Aslanoba'nın dün sabaha karşı evinde hayatını kaybettiği bildirildi.

Nuri Nihat Aslanoba'nın neden öldüğü ise kamuoyuna duyurulmadı. İş dünyasında büyük bir üzüntüye neden olan vefat haberi üzerine Aslanoba ailesine telefon yoluyla taziye dilekleri iletilmeye başlandı.

NURİ NİHAT ASLANOBA VEFAT ETTİ!

Yardımsever kişiliği ile de tanınan Nuri Nihat Aslanoba'nın cenaze merasimi hakkında bilgi verilmezken koronavirüs salgını nedeniyle büyük bir tören düzenlenemeyeceği açıklandı. Sevenlerinin sayısı oldukça kalabalık olan Nuri Nihat Aslanoba, Bursa'nın Osmangazi ilçesi Pınarbaşı mezarlığında toprağa verilecek.

NURİ NİHAT ASLANOBA KİMDİR?

1937 yılında Bursa'da dünyaya gelmiştir. Ticaret lisesinin bitirdikten sonra genç yaşında ticarete atılmıştır. Babasının bir lokanta işletmecisi olması nedeniyle öğrencilik dönemlerinden itibaren ticaretle iç içe olmuştur. Baba mesleği olan lokanta işletmeciliği 1960 yılına kadar devam ettirmiştir. Ardından su sektörüne geçiş yapan Nuri Nihat Aslanoba Erikli Su firmasının temellerini o dönem atmıştır. Bursa'da çok sayıda eğitim kuruluşuna maddi destek veren Aslanoba'nın isminde bir de Anadolu Lisesi vardır.