Trabzon'un Maçka ilçesinde 2017 yılında PKK'lı teröristlerce şehit edilen Eren Bülbül'ün ardından tüm Türkiye gözyaşı dökmüştü. Özellikle PKK ile mücadelede sembol bir isim haline gelen Eren Bülbül'ün büyük imkansızlıklarla geçirdiği kısa hayatı beyazperdeye aktarılıyor.

ÜNLÜ İSİMLER EREN BÜLBÜL'ÜN HAYATINI ANLATAN FİLMDE YER ALACAK!

Eren Bülbül ile onu korumaya çalışırken şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in şehadetlerini konu edinen “Kesişme; iyi ki Varsın Eren” filmi için geri sayım başladı. Bu film için Türkiye'nin ünlü oyuncuları teker teker oyuncu kadrosunda yer almaya başladılar.

EREN BÜLBÜL'Ü KİM OYANAYACAK?

Filmin yapımcısı Mustafa Uslu bir açıklama yaparak, “Eren Bülbül'ü oynayacak oyuncuyu bulabilmek için karadeniz'de yerel tiyatrolarda bulunan çocuk oyuncularla görüşmeler yapıyoruz. Trabzon'da ve Samsun'da 3 çocuk oyuncu ile görüşme halindeyiz. Başrol oyuncusu bölgeyi tanımalı ve şiveyi çok iyi bilmeli. Tabiki çok ünlü isimler de filmimizin kadrosunda önemli rolleri üstlenecekler.” dedi.

EREN BÜLBÜL'ÜN AİLESİ DE FİLMDE ROL ALACAK!

Mustafa Uslu film ile alaklı bir başka detayı da açıkladı. Eren Bülbül'ün ailesine de filmde yer verilecek. Konuya dair konuşan Mustafa Uslu, “Eren bu ülkenin kahramanı olan bir gençtir. Onu yaşatmak ve gelecekte onu tanımayanların da tanımalarını sağlamak hepimizin görevidir. Eren'i ailesi çok erken kaybetti ve büyük bir acı yaşadılar. Bunun için biz Eren Bülbül'ün ailesine de filmde rol vereceğiz. Onlara bu açıdan bir hatıra bırakmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

UĞUR GÜNEŞ VE GÜLÇİN KÜLTÜR ŞAHİN OYUNCU KADROSUNA KATILDI!

“Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filminde rol alacak ünlü isimlerde belli olmaya başladı. Buna göre Bir Zamanlar Çukurova dizisi ile 3 yıldır Türkiye'nin gönlünde taht kuran Uğur Güneş filmde Eren Bülbül'ün şehit edildiği sırada onu korumak için hayatını ortaya koyan ve şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'i canlandıracak. Filmde yer alacak bir diğer ünlü isim ise Kırmızı Oda'daki performansı ile tanınan Gülçin Kültür Şahin olacak. Başarılı oyuncu filmdeEren Bülbül'ün annesini canlandıracak.

isbilgisi.com