EPGİS Resmen Açıkladı! Benzinin Pompa Fiyatı Zamlandı!

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarını resmen açıklayan kurum olan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) benzine bu geceden itibaren zam yapıldığını duyurdu.

EKONOMİ 30.04.2020 - 17:21 30.04.2020 - 17:21

Petrol piyasalarındaki dalgalanma Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında sık sık değişim yapılmasına neden oluyor. Son iki aydır defalarca değişen akaryakıt fiyatlarında bugün de bir değişiklik yapıldı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan resmi açıklamaya göre bu geceden itibaren benzin fiyatlarında 16 kuruşluk zam uygulanacak.

EPGİS'in açıklamasında motorin fiyatlarına dair bir gelişme yer almadı. Motorin fiyatlarına ne zam ne de indirim yapıldı, fiyatlar sabit kaldı ve bir değişiklik yapılmadı.

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında Akdeniz petrolünün fiyatlaması ile dolar kurundaki değişiklik baz alınıyor. Dolar kurundaki yüksek seyir benzine zam olarak yansıdı.

Öte yandan gelecek hafta petrol ve döviz piyasalarında yaşanan gelişmelerebağlı olarak fiyatlarda değişimler yaşanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

isbilgisi.com