Türkiye'de dolar kurunun yükselişi ve buna bağlı olarak bazı ürünlerde meydana gelen fiyat artışları gerçekleşmeye devam ediyor. Akaryakıt ürünlerinde fiyat değişimi bekleniyordu. EPGİS tarafından yapılan bilgilendirmeye göre otogazın litre fiyatına zam geldi.

OTOGAZ ZAMMI AÇIKLANDI

Zamlı otogaz fiyatları bugünden itibaren uygulamaya sokulurken Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) fiyat artışının ayrıntılarını kamuoyuna açıkladı. Yapılan açıklamaya göre otogaz fiyatlarında ÖTV düzenlemesi gerçekleştirildi. Bu kapsamda otogazin litre fiyatı 10 kuruş yükseldi. Ancak bu fiyat artışı vatandaşa yansıtılmayacağı bildirildi. Eşel Mobil Sistemi gereği fiyat artışı ÖTV'den karşılanacak.

Türkiye'de akaryakıt ürünlerinin hesaplanmasını ve fiyat değişimlerini yapan kurum olan EPGİS yapılan son hesaplama ile otogazın fiyatında artışa gerek gördü. Yapılan açıklama ile de fiyat artışının vatandaşa yansıtılmayacağı bildirildi.

BENZİN VE MOTORİNE ZAM OLACAK MI?

Öte yandan diğer akaryakıt ürünleri olan benzin ve motorine zam gelip gelmeyeceği de merak konusu olmaya devam ediyor. EPGİS hesaplamalarına göre şu anda bir zamma gerek olmadığı bildirildi. Gelecek hafta başı yapılacak yeni bir değerlendirme ile benzin ve motorin fiyatlarında değişim yaşanabilir.

isbilgisi.com