EPGİS Duyurdu! Motorine İndirim Resmen Açıklandı!

Dün gece 27 kuruş zam yapılan motorine bugün indirim geldi. Gerçekleşen fiyat azalması resmi olarak açıklandı. Yeni motorin fiyatı bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

EKONOMİ 07.05.2020 - 17:12 07.05.2020 - 17:12

Dünyada petrol piyasasında meydana gelen değişimler Türkiye'de akaryakıt fiyatlarının yeniden belirlenmesine neden oluyor. Dolar kurunun da etkili olduğu akaryakıt fiyatlaması Türkiyede Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından hesaplanarak kamuoyuna açıklanıyor.

EPGİS'in bugün yaptığı bilgilendirmeye göre motorin fiyatlarında 7 kuruş indirim gerçekleşecek. Dün gece motorine yapılan 27 kuruşluk zammın 7 kuruşluk kısmı bu gece yarısından itibaren tolere edilmiş olacak.

Diğer akaryakıt ürünü olan benzinde ise bir fiyat değişimi yaşanmayacak. Benzin fiyatlarının uluslar arası piyasada bir miktar düşmesine rağmen fiyat değişiminin yapılmaması dolar kurunun yükselmesi ile açıklanıyor.

Ayrıca benzin fiyatlarında bu hafta bitmeden bir indirim yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Petrol fiyatlarında meydana gelen düşüş nedeniyle fiyat değişimi gündeme gelecek.

Öte yandan petroüreten ülkelerin almış oldukları tedbirlerin kendi adlarına istedikleri sonucu vermemeleri üzerine Mayıs ayında yapılacak OPEC toplantısının öne çekildiği ve yeni önlemlerin gündeme alınabileceği öğrenildi.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@