EPGİS Benzin Ve Motorine Yapılan Dev Zamları Resmen Açıkladı

Türkiye'de akaryakıt fiyatları gelen zamları açıklayan resmi kurum olan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) benzin ve motorin fiyatlarının bu geceden itibaren zamlanacağını duyurdu.

EKONOMİ 06.05.2020 - 17:10 06.05.2020 - 17:10

Türkiye'nin petrol fiyatları ile imtihanı başladı. Küresel petrol piyasasında yaşanan krizin son bulmasının ardından petrol fiyatları hızlı bir şekilde yükselişe geçti.

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına yaklaşık 2 aydır ciddi şekilde indirimler yapıldı. Bu indirimler küresel petrol piyasasının yaşadığı krizle fiyatların düşmesinden kaynaklanıyordu.

Şimdi ise küresel piyasalar üretim kısıtlamasıyla kendisine gelince petrol fiyatları yükselmeye başladı. Bunun da Türkiye'ye yansıması oldukça olumsuz oldu.

Türkiye'de özellik benzin fiyatların son iki gündür iki farklı zam ile artmıştı. Bugün yeni bir zam daha resmen açıklandı. Böylece benzine 3 gün üst üste zam yapıldı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan açıklamaya göre bu geceden itibaren geçerli olmak kaydıyla benzinin litre fiyatına 20 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 27 kuruş zam yapıldı.

Bu son zamlarla birlikte benzinin litre fiyatına üç gün içerisinde 32 kuruş zam yapılmış oldu.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@