Küresel petrol fiyasasında yaşanan ve son bulmayan kriz nedeniyle petrol ürünlerinin fiyatlarında ciddi dalgalanmalar meydana geliyor. Dünyada petrol fiyatları son günlerde düşüş trendine girdi. Petrol üreten ülkeler arasında üretim kısıntısı konusunda yaşanan anlaşmazlıklar fiyatlara düşüş olarak yansıyor.

BRENT PETROL DÜŞÜŞTE!

Dünyada petrol arzı ile talebi arasındaki dengesizlik sektörün en önemli sorunu haline geldi. Talebin üzerinde petrol üretimi yapılınca fiyatlarda beklenen seviyeye ulaşılamadı. OPEC ve petrol üreten ülkeler Ekim ayında brent petrolde varil başı 50 dolar olarak hedefleme açıklamışlardı. Ancak bu hedef gerçekleşmedi ve brant petrol şu anda 41 dolardan satılıyor.

BENZİNE 12 KURUŞ İNDİRİM YAPILDI!

Petrolde meydana gelen fiyat düşüşü Türkiye'de araç sahibi vatandaşlara yaradı. Yapılan son hesaplamalarla beraber benzinin litre fiyatına maliyet azalmasından kaynaklanan indirim yapıldı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan resmi açıklamaya göre benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 12 kuruş indirim yapılacak.

İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR'DE İNDİRİMLİ BENZİN FİYATLARI

EPGİS'ten alınan bilgilere göre benzinin İstanbul'da fiyatı 6,86 TL'den 6,74 TL'ye, Ankara'da fiyatı 6,91 TL'den 6,79 TL'ye, İzmir'de 6,93 TL'den 6,81 TL'ye düşecek. İndirimli fiyatlar bu gece yarısından itibaren tüm Türkiye'de geçerli olacak.

isbilgisi.com