EPDK'dan Akaryakıt İndirimi Müjdesi! Bu Geceden İtibaren Akaryakıt Ürünlerinde Dev İndirim Yapılacak!

Türkiye'de akaryakıt şirketlerinin akaryakıt ürünlerinin satışında fiyat marjlarını yüksek tutmalarına müdahalede bulunan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yapılan girişimler olumlu sonuçlandı. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz akaryakıt ürünlerinde bu geceden itibaren indirim olacağını duyurdu.

EKONOMİ 03.06.2020 - 16:31 03.06.2020 - 16:31

Türkiye'de enerji piyasasındaki gelişmeleri takip eden ve aldığı kararlarla piyasaya yön veren Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt fiyatları ile alakalı olarak akaryakıt şirketlerine dün bir uyarıda bulundu. Akaryakıt şirketlerinin fiyat marjlarını yüksek bir oranda tutmasına itiraz eden EPDK, şirketlerin fiyatları makul seviyeye çekmesini talep etti.

MİLYONLARCA ARAÇ SAHİBİNE MÜJDE!

Türkiye'de akaryakıt ürünlerini temin eden tüm şirketler ile EPDK arasında ikili görüşmeler dün başladı. Bu görüşmelerden milyonlarca araç sahibini memnun eden bir karar çıktığını EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz kamuoyuna duyurdu.

17 KURUŞ İLE 25 KURUŞ ARASINDA İNDİRİM YAPILACAK

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, bu geceden itibaren akaryakıt ürünlerinde indirim olacağını ifade ederek, “EPDK olarak akaryakıt şirketleri ile çok yararlı görüşmeler gerçekleştirdik. Bizim uyardığımız hususlarda tüm şirketler gereken düzenlemeyi yapacaklarını ifade ettiler. Bu geceden itibaren akaryakıt fiyatlarında 17 kuruş ile 25 kuruş arasında indirimler olacak.” dedi.

AKARYAKIT İNDİRİMİ ŞİRKET VE BAYİ KAR MARJLARINDAN KARŞILANACAK

Akaryakıt şirketlerinin benzin ve motorinde yapacakları indirim küresel piyasada oluşan petrol fiyatları ve dolar kurundaki fiyat değişimlerinden bağımsız olacak. Bu indirimler tamamen dağıtım şirketlerinin ve akaryakıt bayilerinin kar marjlarından karşılanacak.

Öte yandan Türkiye'nin önemli akaryakıt dağıtım şirketlerinden TOTAl bugün motorin ve katkılı motorin fiyatlarında 4 ve 5  kuruşluk indirim yapıldığını açıklamıştı.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@