EPDK Memur Alımı Yapacağını Duyurdu! İşte Başvuru Bilgileri!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından uzman yardımcısı alımı yapılacağı bildirildi. 9 Kasım 2020'de başlayacak olan olan iş başvuruları 16 Kasım 2020'de sona erecek. EPDK memur alımı başvuru şartları nelerdir?

İŞ İLANLARI 08.11.2020 - 17:34 08.11.2020 - 17:34

Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı'nın kurumlarından olan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu memur alımı yapacak. Enerji uzmanı yardımcısı ünvanı ile yapılacak olan alımlar için başvurular 9 Kasım 2020 ile 16 Kasım 2020 tarihleri arasında alınacak.

EPDK tarafından yapılan bilgilendirmeye göre iş başvuıruları elektronik ortamda yapılacak. EPDK'nın resmi internet sitesinde bulunan başvuru formu doldurularak yine elektronik ortamda başvuru işlemleri tamamlanacak.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

EPDK tarafından yapılan açıklamaya göre toplam 30 enerji uzman yardımcısı alınacak. Adayların ilgili KPSS puan türlerinden en az 80 puam almaları gerekirken kadrolar mezuniyet şartlarına göre belirlenecek. Hukuk Fakültesi mezunu 7 kişi, Elektrik Mühendisliği mezunu 7 kişi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu 8 kişi, Makine Mühendisliği mezunu 3 kişi, Kimya Mühendisliği mezunu 2 kişi, Endüstri Mühendisliği mezunu 1 kişi, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği mezunu 1 kişi ve Enerji Mühendisliği mezunu 1 kişi işe alınacak.

SINAV BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-Devlet memuru olabilmek için belirtilen şartları taşıyor olmak

-35 yaşını doldurmamış olmak

-2019 ve 2020 KPSS'den istenilen puanı almış olmak

-İlgili bölümlerden mezun olmak

-Kamu haklarından mahrum olmamak

-Askerlik ile ilişiği bulunmamak

İŞE YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

İş başvurusunda bulanan adaylar arasında KPSS puanı esas alınarak her kategori için belirtilen kontenjanın 4 katı kadar aday daha sonra tarihi açıklanacak sınava katılmaya hak kazanacaklar. Toplamda 120 kişinin davet edileceği sınavda başarılı olan 30 kişi EPDK'da uzman yardımcısı olarak işe başlatılacaklar.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@