Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz borcondan dolayı elektrik kesintisi yapılmasına dair uygulanan kurallarda bazı değişşikliklere gidildiğini belirtti. Başkan Mustafa Yılmaz'ın verdiği bilgilere göre 3 ay boyunca 65 yaş üzerindeki vatandaşların, engelli vatandaşların, şehit aileleri ve muharip veya malul gazilerin elektrikleri borcundan dolayı kesilemeyecek.

ELETRİK KESME İŞLEMLERİNE YENİ DÜZENLEME!

Elektrik dağıtım şirketlerinin elektrik kesme işlemlerine düzenleme getirildiğini söyleyen EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Zaman zaman elektrik kesintileri ile alakalı şikayetler alıyoruz. Bu şikayetlere son vermek ve mağduriyet oluşturmamak için elektirk dağıtım şirketleri artık cuma günleri, resmi ve dini bayramların arifesinde elektirk kesme işlemi yapamayacaklar.” ifadelerini kullandı.

ŞİRKETLERE YENİ SORUMLULUK VERİLDİ!

Elektrik dağıtım şirketlerine yeni sorumluluklar yüklediklerini bildiren Mustafa Yılmaz, “Bir inşaat tüm resmi işlemlerini yaptırıp tamamlandığında o bölgedeki elektrik dağıtım şirketi tarafından elektrik altyapısının hazır hale getirilmiş olması gerekiyor. Bunu yapmayan şirkete ceza vereceğiz. Ayrıca kesinti sayı ve sürelerinde de iyileştirme yapmayan elektrik dağıtım şirketleri cezai yaptırım ile karşı karşıya kalacak.” şeklinde konuştu.

Elektrik dağıtım şirketlerinin son dönemlerde sık sık elektik kesintisi yapması ve hizmet aksatması üzerine vatandaşların şikayetlerinin EPDK tarafından nasıl cezai işleme dönüştürüleceği merak ediliyor.

isbilgisi.com