TOKİ başvuruları başlıyor! İşte detaylar TOKİ başvuruları başlıyor! İşte detaylar

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem çevre 10 ilde oldukça büyük bir yıkıma neden olurken enkaz altından birçok kişi çıkarılmıştı. Türkiye'yi derinden yaralayan Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybedenlerin sayısı artmaya devam ederken enkaz altından 75. saatte çıkarılan Melek hayatını kaybetti. 

Merkez üssü Kahramanmaraş olan iki büyük depremden Malik Ejder Caddesi’nde oturdukları 5 katlı binanın yıkılmasıyla Canan Güneş ile kızı Melek ve oğlu Mehmet enkaz altında kalmıştı. Anne ve oğlunun cansız bedenlerine ulaşılırken depremin 75. saatinde Melek enkaz altından sağ çıkarılmış ve tedavisi için Ankara'ya sevk edilmişti. 

MİDE KANAMASI GEÇİRDİ!

0x0-enkazdan-75inci-saatte-cikarilan-melek-oldu-geriye-nasil-kurtuldugunu-anlattigi-video-kaldi-1677315639160

Ankara'da hastaneye sevk edilen Melek'in geçirdiği mide kanaması sonucu 5 gün sonra hayatını kaybettiği öğrenildi. Depremin olduğu sırada Kıbrıs'ta aşçılık yapan acılı baba konuştu. Hastane odasında Melek'in akrabalarına “Babam aradı. Açtım ‘Alo’ dedim ama sesim gitmedi. Ondan sonra yine deprem oldu. Bu sefer aşağıya çöktük. Onu hissettim. Elimi attığım yerde su vardı. Kaç kere ses duydum. Hiç uyumadım” dediği öğrenildi. 

HAYATINI KAYBETTİ!

Eşi ve iki çocuğunun cansız bedenini alan baba Zekeriya Güneşdana’daki Kabasakal Mezarlığı’na getirdi. Acılı baba Zekeriye Güneş "Ben o gün Kıbrıs'taydım. Akşam 1 saat telefonla konuşmuştuk. Ayın 14'ünde izne gelecektim. 

0x0-enkazdan-75inci-saatte-cikarilan-melek-oldu-geriye-nasil-kurtuldugunu-anlattigi-video-kaldi-1677315639400

Kızım Bayburt'ta yüksekokulda okuyordu. O da eve dönmüştü. Oğlum ise telefon istiyordu, geldiğim gün alacaktık. Konuşurken güldük, şakalaştık. Ondan sonra ses seda yok. Hepsi gitti, her şey bitti. Oğlumun mezarına çok sevdiği Türk bayrağını getirdim. Bu bayrağı 5 yaşındayken çarşıda görmüş ve çok istemişti. Aldıktan sonra odasına asmıştı. Ona emanetini getirdim. Oğlumun da kızımın da vatan sevgisi başkaydı. Atatürkçülerdi" dedi.