Türkiye'de işsiz vatandaşlar kamu personelialım ilanlarını çok yakın bir takibe aldı. Sık sık memur alımı ilanları yayınlanırken son ilan ise Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanlığı'ndan geldi. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanlığı 20 memur alımı yapacak. Uzman yardımcısı kadrolarında istihdam edilecek olan yeni memurlar bakanlığın Ankara'da bulunan merkez teşkilatında görevlendirilecekler.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na alınacak olan yeni memurlar 8. ve 9. dereceden uzman yardımcısı olarak göreve başlatılacaklar. Hemen görevlendirilecek olan memurlar için başvuru şartları ve işe alım süreçleri kamuoyuna duyuruldu. Kamu personeli olmak için bekleyen vatandaşlar bu son ilanı mercek altına aldılar.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-2019 veya 2020 KPSS (A) grubu kadrolar için belirtilen puan türlerinden en az 75 puan ve üzerinde almış olmak

-Tabloda açıklanan fakültelerin 4 yıllık bölümlerinden birisinden mezun olmak

-657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinin birinci fıkrasında belirtilen genel şartlara sahip olmak

-35 yaşını doldurmamış olmak

-Askerlik ile ilişiği bulunmamak

-Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek fiziksel ve ruhsal bir rahatsızlığı olmamak

-Başvuru tarihleri arasında başvuru işlemini yapmak

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın açmış olduğu uzman yardımcısı kadrolarına başvurmak isteyen adaylar başvuru işlemlerinin hangi tarihler aralığında yapılacağını merak ediyorlar. Buna göre 1 Şubat 2021 tarihinden başlayacak olan başvurular 12 Şubat 2021'de sona erecek. Bu başvurular elektronik ortamda yapılacak.

isbilgisi.com