Dört bir yanı zenginlikler ile dolu ülkemizde, geçtiğimiz günlerde petrol keşfine de şahitlik edilmişti. Terör örgütü üyelerinden temizlenen Şırnak’ın Gabar Dağı’nda keşfedilen petrol rezervi, ülkede heyecan ile karşılanmıştı. Hem bölge halkına hem de ülke ekonomisine oldukça büyük katkılar sunacak olan petrol rezervine ilişkin çalışmalar devam ederken yetkililerden önemli açıklamalar geldi. 

Şırnak’ın Gabar Dağı’nda keşfedilmiş olan petrol rezervi ülke adına oldukça önemli bir gelişme olarak kayda geçerken bölgede keşfedilen rezervin değerinin yaklaşık olarak 12 milyar dolar civarında olduğu belirtildi. Konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulunan isimlerden birisi olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, vatandaşları heyecanlandıran bilgiler verdi. 

SAHAYI GEZDİLER!

enerji-ve-tabii-kaynaklar-bakani-fatih-donmezden-petrol-aciklamasi-devami-gelecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve diğer komisyon üyeleri, Filyos Limanı’nda sürdürülmeye devam edilen Doğal Gaz İşleme Tesisi’ni ziyaret etti. İncelemelere eşlik eden TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin, Bakan Dönmez’e ve komisyon üyelerine, çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. 

BAKAN DÖNMEZ’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR!

Karadeniz gazının Türk halkı ile yakın zaman içerisinde buluşacağına işaret eden Bakan Dönmez, açıklamasına şu şekilde devam etti: “Bir aksilik çıkmaz ise 2023 yılının mart ayı içerisinde gazi sisteme vereceğiz. Şu an devam eden yağmur yağışına rağmen şantiyede çalışmalar tam gaz devam ediyor. Toplamda 8 bin 100 personelimiz var. 51 gemi, denizin tarafından yürütülen çalışmaları sürdürüyor.”

AFAD 13 bine yakın deprem kaydedildiğini açıkladı! AFAD 13 bine yakın deprem kaydedildiğini açıkladı!

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirilmiş olan açılış törenine ilişkin de konuşan Bakan Dönmez, şu ifadeleri kullandı: “Avrupa’nın deniz alanındaki en büyük doğal gaz depolama tesisini, Silivri’de açmıştık. Kara alanında çalışmalar devam ediyor. Daha önce Cumhurbaşkanımız da açıklamıştı. Şırnak bölgesinde çok önemli bir petrol rezervi keşfettik. Bunun arkası gelecek, bizi izlemeye devam edin.”