Clio fiyat listesi zamlandı! En ucuz sıfır araba 826.900 TL'ye fırladı Clio fiyat listesi zamlandı! En ucuz sıfır araba 826.900 TL'ye fırladı

Her ay olduğu gibi bu ayın ilk günlerinde ENAG tarafından enflasyon verileri paylaşılmaya başlandı. Şubat ayı enflasyon verilerini duyuran Enflasyon Araştırma Grubu, aylık ve yıllık bazda yayımladığı rakamlar ile yine enflasyonda artışın görüldüğünü ifade etmiş oldu. 

ENFLASYON VERİLERİ AÇIKLANDI!

Akademisyenlerin ve ekonomistlerin kurduğu ENAG, Şubat ayında yayımlanan verilere göre yıllık bazla 126.91 olurken Şubat ayı için bakıldığı zaman ise 7.21 oranında artış gösterdiği öğrenildi.

Bu alanda bakıldığı zaman artışın görüldüğü alanlarda en fazla yükselişin sağlık alanında yapıldığı öğrenildi. Bununla birlikte diğer artışın görüldüğü alan çeşitli mal ve hizmetler iken, bir diğeri ise ev eşyası, gıda şeklinde ilerlediği görüldü. Açıklanan bu verilerin ardından ise İTO tarafından da 1 Mart tarihinde açıklanmış olan verilere göre İstanbul'da aylık enflasyon serisinin 44 aya çıktığı görülmüş oldu. 

Açıklanan veriler ile her zaman zıtlık yaşayan ENAG ve TÜİK hakkında bu ayda da açıklanan rakamların nasıl olacağı merak konusu ilen yapılan açıklamalara göre TÜİK tarafından da bugün 10.00'da enflasyon rakamlarının açıklanacağı öğrenildi.