Ana Sayfa EKONOMİ En Çok Sardalye Satılıyor

En Çok Sardalye Satılıyor

Hamsinin yerini sardalye aldı kilosu 15 liradan satılıyor.

5
0
Paylaş

Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte denizden çıkmayan hamsi tahtını sardalyeye kaptırdı. kilosu 15 liradan satılmaya başladı. sardalye vatandaşlar tarafından da büyük ilgi görüyor. Edirneli balıkçılardan Feridun Bistren hamsi sezonunun kapandığını esprili bir dille anlattı “Hamsi hakkın rahmetine kavuştur artık, bundan sonra sardalyeye devam” dedi.

Hava sıcaklığının normalin üzerinde olması ile birlikte sardalye bol bol çıkmaya başladı. balıkçılarda sardalye fiyatlarında indirime giderek sofralarda gelmesine neden oldu. fiyatını ucuz olmasından dolayı en çok tercih edilen balıklar arasına zirveye yerleşen sardalye Edirne Balık pazarı Caddesi’ndeki tezgâhlarda kilosu 15 liradan satılmaya başlandı. Ayrıca uskumruda en fazla tercih edilen balıkları arasında yer alıyor ve uskumru da 20 TL den vatandaşlara satılıyor.

Balıkçı esnaflarından Feridun Bistren, espri de bile hamsi sezonu kapandı hemen sardalye fiyat olarak en uygun balıkları arasında yer alıyor hamsi artık bitti. hamsi hakkın rahmetine kavuştu eş dost ve akrabalarına duyurulur açıklamalarını yaptı.

Bundan sonra sardalye yemeye devam edeceklerini söyleyen Balıkçı uskumru da oldukça taze Gelibolu’dan Karadeniz’den geliyor. Vatandaşlarımız kaliteli balık yemek istiyorsa bu dönemde sardalye ve uskumru tercih etmeliler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here