Sonar Araştırma Şirketi, Türkiye genelinde belediye başkanlarına yönelik bir anket çalışması yaptı. Kasım ve Aralık ayı içerisinde 20 büyükşehirde vatandaşlarla yüz yüze ve telefonla yapılan anket çalışması sonuçları açıklandı. Vatandaşlara, “Yaşadığınız şehirde belediye başkanının performansından memnun musunuz?” sorusu yöneltildi.

EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI ANKETİ

Sonar yapılan anketin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Buna göre Türkiye'nin en başarılı belediye başkanı yüzde 56,4'lük oy oranı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. Listenin ikinci sırasında ise yüzde 56,1'lik oy oranı ile AK Parti'li Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen yer aldı. Mehmet Sekmen'i CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yüzde 55,6'lık oy oranı ile takip etti.

Listenin dördüncü sırasında ise yüzde 54,7'lik oy oranı ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahit Büyükakın yer aldı. Tahir Büyükakın'ın oy oranı d ayüzde 54,7 olarak açıklandı.

ANKET SONUÇLARI AÇIKLANDI!

En başarılı belediye başkanları listesinin beşinci sırasında Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yüzde 53,8'lik oy oranı ile yer aldı. Diğer belediye başkanlarının oy oranları ise yüzde 50'nin altında kaldı.

isbilgisi.com