Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk emekli vatandaşlara yılbaşı müjdesini duyurdu. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Emekli Sandığı kapsamında maaş alan emekli, dul ve yetimler her ayın 1'i ile 5'i arasında maaşları ödeniyordu. Yılbaşı sokağa çıkma yasağı kapsamında 31 Aralık 2020 Perşembe saat 21:00'da başlayacak olan kısıtlama 4 Ocak 2021 Pazartesi sabahı 05:00'a kadar devam edecek. Bunun için emekli vatandaşların Ocak ayı maaşları erken ödenecek.

EMEKLİLERE MAAAŞ MÜJDESİ!

Konu hakkında bir açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk , “Ocak ayının 1'i ile 3'ü arasında emekli maaşlarını alan vatandaşlarımızın aylıklarını sokağa çıkma yasaklarının başlamasının öncesinde ödüyoruz. Bu vatandaşlarımız maaşlarını daha erken çekebilecekler. Bu şekilde kısıtlama sonrasında banka şubelerinde yığılma olmasını da önlemeyi amaçlıyoruz.” dedi.

ÖDEME TAKVİMİ BELLİ OLDU!

Yapılan açıklamaya göre her ayın 1'inde maaşını alanların aylıkları bugün, her ayın 2'si ve 3'ünde maaşlarını alan emeklilerin aylıkları 30 Aralık 2020 Çarşamba günü hesaplara yatırılacak. Emekli maaşlarını ayın 4'ünde ve 5'inde alan emekliler ise erken ödeme imkanından yararlanamayacaklar. Onların ödemeleri 4-5 Ocak 2021 tarihlerinde yapılacak.

Maaşları erken yatacak olan emekli vatandaşlar bugün ve yarın bankalardan maaşlarını çekebilecekler. Diğer emekliler ise kendi maaş günlerini beklemek zorunda kalacaklar.

isbilgisi.com