Öğrencilere 11 bin 402 TL maaş bağlanacak Öğrencilere 11 bin 402 TL maaş bağlanacak

Her bayramda emekli vatandaşlara devlet tarafından verilen bayram ikramiyeleri bu sen de bayrama az zaman kala gündeme geldi. Özellikle de bu senenin başında asgari ücrete yapılan Ocak ayı zammının ardından emekli ikramiyelerine de zam yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. İlk olarak Ramazan Bayramı'nda oldukça kısa bir sürenin kalmasının ardından emekli vatandaşlar alacakları emekli ikramiyesinin bu sene nasıl bir artış göstereceği gündeme geldi. 

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELMİŞTİ! 

2022 senesinde Türkiye'nin gündemine orturan ve ne kadar zam alınacağının konuşulduğu asgari ücret hakkında merak edilenlerin artmasının hemen ardından Ocak ayına girilmesi ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte asgari ücret tespit komisyonu tarafından yeni asgari ücret belirlendi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalada asgari ücretin 8 bin 500 TL'ye yükseldiği ifade edildi. Bu kapsam dahilinde ise kişilere verilecek olan yeni emekli maaşları hakkında ise "En düşük emekli maaş tutarını 3 bin 500 liradan 5 bin 500 liraya çıkartıyoruz. Memur ve emekli maaş artış oranını yüzde 30'a kadar çıkartabileceğimiz imkanlar sağladık." şeklindeydi. 

BAYRAM İKRAMİYELERİ NE KADAR OLACAK? 

Geçtiğimiz senelerde alınan bayram ikramiyeleri ile 2023 senesinde Ocak ayında yapılan asgari ücret zammının ardından bayram ikramiyelerine de zam yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. Merak edilenelerin artmasının ardından ise emekli vatandaşlar kendi maaşlarına uygun şekilde planlanan Ramazan bayramı ve Kurban Bayramı maaş ikramiyelerinin ne kadar olacağını da merak etmeye başladı. 

Eskiden 1.100 TL olarak emekli vatandaşlara verilen bu ikramiyenin bu sene gelen zamların ardından ne kadar olacağı da gündeme gelmeye başladı. Konu hakkında herhangi bir şekilde açıklama yapılmadığı öğrenilirken, emekli ve asgari ücrete yapılan zamların ardından ikramiyelere de zam geleceği düşünülenler arasında yer aldı. Yüksek olasılık ile ikramiyelerde artış yaşaması bekleniyor. 

2023 EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK? 

Bu sene 21 Nisan ile 23 Nisan tarihleri ile olan Ramazan Bayramı ve 29 Haziran ve 2 Temmuz tarihlerinde arasında gerçekleşecek olan Kurban Bayramı öncesinde bayram ikramiyelerinin hesaplara yatmasının planlandığı öğrenildi.