Emekli ve memurun maaşları için son dakika gelişmesi yaşandı. Merkez Bankası Kurban bayramına kısa bir süre kala planlanan yeni emekli ve memur maaşlarını duyurdu. Bu açıklamalara göre memur maaşlarına yapılacak zam oranı enflasyon farkı ile birlikte %20'yi aşamayacak. SGK'lı, Bağ-Kur, memur ve emeklilerin için yeni maaş tablosu Merkez Bankası verilerine göre durduruldu. İşte yeni ve son durum…

TOKİ'den 4.650 TL taksitle hiç evi olmayanlara kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı! TOKİ'den 4.650 TL taksitle hiç evi olmayanlara kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı!

Yeni Maaş Tablosu Açıklandı! Emekli Ve Memurlar İçin Sıcak Gelişme…

Asgari ücret zammının gelmesi ile beraber emekli ve memur maaşlarına yapılacak düzenleme ile ilgili rakamlar gelmeye başladı. Kurban bayramının sona ermesi ile birlikte memur maaşları ve emekleyerek verilecek. Zam oranları açıklanacak özellikle daha düşük memur maaşının 22.000 TL'ye çıkacağı konuşuluyordu. Asgari sınırın üzerinde maaş alanlara ise kademeli ayarlama yapılacağı belirtilmişti. Emekli ve memur maaşları için refah payı da dikkate alınarak 6 aylık enflasyon alanına göre belirleme yapılacak. İşte, maaş tablosuna dair tüm merak edilenler…

Haziran Ayı Sonunda Güncel Rakamlar Açıklanacak…

TÜİK tarafından Kurban Bayramı'nın ardından Haziran ayına ait enflasyon rakamları açıklanacak ve refah payı hariç SGK, Bağ-Kur, emekli ve memur zammı oranları hesaplanabilecek. Haziran ayı enflasyon rakamı 5 Temmuz sabahı duyurulacak. Bayram bitiminden hemen sonra meclis emekli zammı ve memur maaş artışına ilişkin düzenleme görüşmelerine başlamış olacak. Düzenlemeler en düşük maaşlara göre verilecek meclis filan ve birçok komisyonunda bu miktarlar incelenecek ve genel kurulda onay gelmesi halinde nihai olarak yasalaşmış olacak, resmi gazetede yayınlanan kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyuracak.

Emekli Maaş Artışı İçin Açıklanan Zam Planı Ne?

Emekli vatandaşların maaş artışı için 4 aşamalı bir zam planı düzenlendi. Bu plana göre emekli maaşları ve maaş farkları dikkate alınarak kademede zam verilecek.

  • 7500 TL ile 10.000 TL
  • 10.000 TL ile 15.000 TL
  • 15.000 TL ile 20.000 TL
  • 20.000 TL ve üzerinde olanlara kademeli şekilde zam verilecek.

Devlet Memurlarında Maaş Artışı Nasıl Hesaplanacak?

Evli ve iki çocuklu memura %85.69 gibi yüksek bir oranda zam yapılacak ve net 11.848 TL olan devlet memuru maaşı 22.000 TL'ye çıkarılacak. Kamu işçileri için hesaplanan rakam ise %45. Tüm memur maaşları için referans noktası teşkil eden bu oran devlet memurları ve memur emeklilerinin maaşlarını belirlemekte de kullanılacak meslek adında diğer ayarlamalar gerçekleştirilecek. Yeni toplu sözleşme artışları enflasyon farkı refah parlak kademeli artışlar dikkate alınıp güncel maaş tablosu oluşturulacak.