Son dönemlerde giderek ağırlaşan ekonomik şartlar, her kesimden vatandaşın kemer sıkma politikası uygulamasına sebep oldu. Bu durum en çok da tek maaşlı emeklileri derinden etkiledi. Ay sonlarını tek maaş ile getirmek konusunda büyük bir sıkıntı yaşayan emekliler, yapılan tüm maaş iyileştirmelerine rağmen bütçelerine destek olacak noktaları araştırmaktan vazgeçemedi. Bankaların yükselen faizlerinden ötürü oradan da destek alamayan vatandaşlar, zorlu ekonomik şartların altından nasıl kalkabileceklerini kara kara düşünmeye başladılar. 

Emekli vatandaşların içlerinde bulundukları geçim derdine daha fazla seyirci kalmak istemeyen Şekerbank, maaş müşterileri için özel olarak bir kredi kampanyası geliştirdiğini duyurdu. Yeni kredi kampanyasından hem mevcut emekli müşterilerinin hem de maaş hesabını henüz taşımış olan yeni müşterilerinin yararlanabileceklerini belirten banka, kampanyasının ayrıntılarını paylaştı. 

ŞEKERBANK’TAN EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI EKİM 2022

emekli-vatandaslarin-nakit-sikintilarina-sekerbanktan-kesin-cozum-gunluk-111-tlye-100-bin-tlli (2)

Kredi çekecekler dikkat, tablo netleşti! İşte Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank güncel kredi faiz oranları Kredi çekecekler dikkat, tablo netleşti! İşte Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank güncel kredi faiz oranları

Ülkemiz bankacılık sektörünün önemli isimlerinden birisi olan Şekerbank, sene başından bu yana giderek ağırlaşan ekonomik şartlara karşı tüketicinin yanında yer aldı. Birçok farklı kategori altında bütçe ferahlatan kampanyalar geliştiren banka, bu kez de emekli vatandaşlara seslendi. 

Darda olan emekli vatandaşlar için yeni bir ihtiyaç kredisi kampanyası geliştirdiğini duyuran Şekerbank, söz konusu kampanyasından destek alan müşterilerin aylık taksit ödemelerini ve ödeme sıklığını kendilerinin belirleyebileceklerine dikkat çekti. Kampanyanın başlangıç faiz oranı yüzde 3,33, azami vade sayısı ise 36 ay olarak belirlendi. 

Şekerbank, resmi internet sitesi aracılığı ile duyurmuş olduğu yeni emekli ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanmak isteyenler için örnek hesaplama tablosunu şu şekilde oluşturdu:

  • Kredi tutarı: 100 bin TL
  • Faiz oranı: Yüzde 3,33
  • Vade sayısı: 24 ay
  • Aylık taksit tutarı: 3.334,13 TL
  • Kredi tahsis tutarı: 275 TL

ŞEKERBANK EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU EKİM 2022

Şekerbank’ın 100 bin TL üst limitli yeni emekli ihtiyaç kredisi kampanyasına, banka şubeleri aracılığı ile müracaat edilebilmektedir.