Ana Sayfa EKONOMİ Emekli Mayıs’ta Kazanmaya Başlayacak

Emekli Mayıs’ta Kazanmaya Başlayacak

Emekli bayram ikramiyelerinin ilkini Mayıs ayında yapacak.

7
0
Paylaş

Emekliler bu yaz çift ikramiye alacaklar. İlk ikramiye Mayıs ayında ödenecek. Emeklilere Mayıs sonunda biner lira ikramiye verilecek. Milyonlarca emeklinin merak ettiği ikramiye takvimini açıklandı.

Ayrıca ikramiyelerin ödeneceği güne kadar emekli maaşı bağlanan kişilerde ramazan ve Kurban Bayramı emekli ikramiyelerini alabilecekler. Yaklaşık 12 milyon emekli bu yaz için son derece mutlu bu yıl 2 defa emeklilere bayram ikramiyesi verilecek. Temmuz’da da hem maaşlar hem de ek ödemeler yatırılacak. Emekliler için kazanç takvimi Mayıs ayında start almaya başlayacak.

Emekliler bu yılın ilk Bayram ikramiyesini Mayıs ayında ceplerine koyacaklar. Ramazan Bayramı 4 – 6 Haziran tarihleri arasında denk geliyor. Çok büyük ihtimalle emekliler Bayram ikramiyeleri 27 – 31 Mayıs’ta alacaklar. SSK ve Bağkur emeklileri zamlı maaşlarını alacaklar. İlk 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranına göre SSK ve Bağkur emeklilerine nerede belli olacak. Emeklilere ayrıca maaşlarını yüzde dördü ya da 5’i oranında ek ödemede temmuz ayında yapılacak.

Ağustos’ta ikinci Kurban Bayramı ikramiyesi 5 – 9 Ağustos tarihlerinde ödenmesi bekleniyor. Emeklilere 2019 ilk altı ayı boyunca enflasyon farkı ödenecek ve memur emeklileri de bu sayede çift zam almış olacak. Emekli maaşları Temmuz ayından itibaren yeniden hesaplanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here