Geçtiğimiz seneden bu yana bankalar tarafından emekli vatandaşlara promosyon ile kampanyalar sık sık duyurulmuştu. Kamu bankalarının yanı sıra özel bankaların da adeta yarış içinde olduğu bu son dönemlerde iken İş Bankası tarafından yapılan son dakika duyurusu ile birlikte de karşılıksız 5.250 TL ödeme yapılacağı öğrenildi. 

Maaşını İş Banksına taşıyan vatandaşlar için verilen promosyonların yanı sıra son yapılan anlaşma ile birlikte de ilk kez maaşını İş Bankası üzerinden almak isteyen kişiler için büyük bir fırsatın sunulacağı öğrenilmiş oldu. 

5.500 LİRADAN FAZLA EMEKLİ MAAŞI ALAN VATANDAŞLAR DİKKAT! 

Konu hakkında merak edilenlerin ardından İş Bankası resmi sitesinden elde edilen bilgilere göre emeklilere verilecek olan bu kampanyada Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşma sağlandığı öğrenildi. 

Öğrencilere 11 bin 402 TL maaş bağlanacak Öğrencilere 11 bin 402 TL maaş bağlanacak

Yapılan açıklamaya göre İş Bankası'nı ilk kez emekli maaşı almak üzere kullanacak olan kişilerin ya da başka bankadan emekli maaşını alıyorken, kendi maaşlarını da İş Bankası'na almayı tercih eden SGK emeklisi kişilerin 7 bin 500 TL'ye ulaşan promosyon ödemesi ile birlikte 5 bin 500 TL'den fazla emekli maaşı alan kişilere de 5.250 TL verileceği öğrenildi. 

NASIL BAŞVURU YAPILIR? 

Başvuru yapmak isteyen kişilerin öncelikle bankalara 3 yıl kadar maaşlarını o bankadan alacağına dair tahaddüt vermesi gerekmektedir. 3 yıl dolmadan kişiler başka banaklara gidememektedir. Bununla birlikte de 1 Kasım 2022 – 31 Mart 2023 tarihleri arasında geçerli kampanyaya nasıl başvuru yapılacağı da İş Bankası tarafından Yurt geneline yaygın Şube ve Bankamatiklerimiz aracılığı ile emekli maaşına kolayca ulaşmak isteyen tüm emeklilerimiz, İnternet Şubesi’nden ve İşCep’ten emekli maaşlarını taşıyabilir, emekli promosyon başvurusunda bulunabilir ve tüm emekli maaş işlemlerini gerçekleştirebilirler ya da en yakın İş Bankası şubesinden emekli maaşlarını kolayca taşıyabilirler."  şeklinde yapılan açıklama ile birlikte duyurulmuştur. 

MAAŞLARA GÖRE PROMOSYON TUTARLARI NE KADARDIR? 

Gündeme gelen bu konunun ardından pek çok kişi tarafından da maaş tutarları ile promosyon tutarlarının nasıl hesaplanacağı da merak edilmeye başlandı. Konuya dair yapıla açıklamalara göre,

  • 3.500 TL’ye (3.500 TL hariç) kadar olanlar 4.500 TL
  • 3.500 TL – 7.500 TL (7.500 TL hariç) arasında olanlar 5.250 TL
  • 7.500 TL – 10.000 TL (10.000 TL hariç) arasında olanlar 6.750 TL
  • 10.000 TL ve daha fazla olanlar 7.500 TL maaş verildiği öğrenildi.