Türkiye'de emekli maaşlarına Ocak 2021'de yapılacak olan zam miktarı ile alakalı geri sayım devam ediyor. 4 Ocak Pazartesi günü emekli vatandaşların maaşlarına yapılacam zam miktarı resmen belli olacak. Bu zam miktarının açıklanmasına kısa bir süre kala Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün bir açıklama yaparak emeklilerin zam taleplerini kamuoyuna duyurdu.

EMEKLİLERİN ZAM TALEBİ!

Asgari ücretin 2021 yılı için 2.324 TL'den 2.825 TL'ye çıkarıldığını söyleyen Kazım Ergün, “Asgari ücrete 500 TL zam yapıldı. Bu da yüzde 21.56'lık bir zam oranına tekabül ediyor. Maaşlarda en mağdur kesim ise emekliler kaldı. Aylık 1.500 TL alan emekli vatandaşlarımız var. Bu hayat pahalılığında bu insanlarımız nasıl geçinecekler. Bunun için hem seyyanen zam hem de yüzdeli zam yapılmalı. Emekli vatandaşlarımıza bu müjde verilmeli.” dedi.

Asgari ücreteyapılan artışın aynısının emeklilere de yapılmasını isteyen Kazım Ergün, “Asgari ücrete 500 TL zam yapıldı. Bu yeterli olmayabilir ama en azından emekli vatandaşlarımıza da bu imkan verilsin. Türkiye bunu yapabilecek ekonomik güce sahiptir. 2021 yılında emeklilerimizin yüzü gülsün.” ifadelerini kullandı.

EMEKLİLERE ÇİFTE ZAM İSTEDİ!

Hükümetede seslenen Kazım Ergün, “2021 yılı reform yılı olacak diyorlar. Hükümetimizden yeni başarılara imza atmasını bekliyoruz. Türkiye gelişmeye devam ederken emeklilerini de unutmasın. Bugün mevcut yöneticilerimizin idare ettikleri bu ülkenin mimarlarının şu andaki emekli vatandaşlarımız olduğu unutulmasın. Onlara hem maaş zammı hem de seyyanen zam ile insanca yaşayabilecekleri bir maaş imkanı sunulsun.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com