Emekli Bayram İkramiyeleri İle Alakalı Önemli Gelişme! Emekli Bayram İkramiyelerine Zam Yapılacak Mı?

Emeklilere her bayram öncesinde ödenen bayram ikramiyeleri ile alakalı olarak yeni bir gelişme yaşandı. 1.000 TL emekli bayram ikramiyeleri ile alakalı olarak emekli dernekleri ortak bir açıklama yaptılar. Emekli dernekleri emeklilerin bayram ikramiyelerinin enflasyon karşısında ezildiğini belirterek gereken düzenlenmenin Kurban Bayramı emekli bayram ikramiyeleri ödenmeye başlanmadan önce yapılmasını istediler. Emekli bayram ikramiyesine zam yapılacak mı? Emekli bayram ikramiyesi kaç lira olacak

EKONOMİ 11.06.2020 - 17:45 11.06.2020 - 17:45

Türkiye'de milyonlarca emekli geçim sıkıntısı yaşarken emeklilere yılda iki defa ödenen bayram ikramiyeleri daha da önem kazandı. Hayatlarını idame etmekte güçlük yaşayan emekli vatandaşlar Kurban Bayramı öncesinde emekli bayram ikramiyesi ödemeleri ile biraz olsun rahat bir nefes almak istiyorlar.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ ENFLASYON KARŞISINDA ERİDİ!

Kurban Bayramı emekli bayram ikramiyelerinin normal ödeme dönemi yaklaşırken emekli dernekleri harekete geçtiler. Emekli vatandaşları temsil ettiklerini söyleyen dernekler ortak bir açıklama yaparak emekli bayram ikramiyelerine zam yapılmasını istediler. Hükümete seslenen emekli temsilcileri 2018 yılından itibaren emeklilere verilen bayram ikramiyelerinin enflasyon karşısında eridiğini söylediler.

Emekli bayram ikramiyelerine yönelik taleplerini dile getiren emekli temsilcileri enflasyon karşısında bir eşitleme işlemi yapılmasını ve bayram ikramiyelerine 2 yıllık TÜFE oranında zam yapılmasını istediklerini dile getirdiler.

EMEKLİ DERNEKLERİ 1300 TL İSTEDİLER

Emekli dernekleri yaptıkları hesaplamayı da kamuoyu ile paylaşarak şu anda 1.000 TL olarak ödenen emekli ikramiyelerinin 1.300 TL olmasını talep ediyorlar. Hükümet yetkilileri ile iletişim kurmaya çalıştıklarını söyleyen dernekler talepleri karşısında müspet bir yaklaşım bekliyorlar.

KURBAN BAYRAMI EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK

Öte yandan emekli vatandaşlar bayram ikramiyelerinin zamlanmasının yanında ödeme tarihleri konusunda da bir talepte bulundular. 31 Temmuz'da Kurban Bayramı öncesinde ödenecek olan emekli bayram ikramiyelerinin ödemelerinin bir ay önceye alınmasını istediler. Ramazan Bayramı'nda bayram ikramiyeleri ile alakalı olara yapılan uygulamanın Kurban Bayramı'nda da uygulanmasını istediler. Bu kapsamda emekli bayram ikramiyelerinin Haziran ayı içerisinde ödenmesi konusunda yeni gelişmeler yaşanmasını beklediklerini ifade ettiler.

isbilgisi.com