Emekli Bayram İkramiyeleri 1500 Lira Olsun Teklifi! Kurban Bayramı İkramiyelerine Zam Gelecek Mi?

Kurban Bayramı'na iki aydan daha kısa bir zaman kalmışken ikramiyelere zam gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Emekliler Derneği tarafından da zam gelmesi beklenirken bu yıl 1000 lira olan ikramiyenin 1500 liraya çıkarılması önerildi.

EKONOMİ 20.06.2020 - 16:35 20.06.2020 - 16:35

Emeklilere her dini bayram öncesinde senede iki defa verilen bayram ikramiyeleri ilk günden bu yana aynı seviyede kaldı. Gelen zamlar, artan enflasyon ve daha nicesi bu rakamın kendi içerisinde aslında henüz emeklinin eline geçmeden eriyip gittiğini ortaya koydu. Bu süreçte Kurban Bayramı’na çok az bir zaman kalmışken bayram ikramiyelerine yeni bir zammın yapıp yapılamayacağı merak konusu oldu.

Kurban Bayramı İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?

Bir süredir ödemelerin erken yapılıp yapılmayacağı konusunda sorular gündeme gelmeye başladı. Daha önceki dönemde salgının etkileri ve sokağa çıkma yasakları nedeniyle ikramiyeler erkenden ödenmişti. Bunun ardından Bakan Selçuk açıklamalarında görüşmelerin Maliye Bakanlığı ile devam ettiğini ve görüşmelerin tamamlanmasının ardından ikramiye tarihleri hakkında net tarihlerin açıklanacağını duyurdu.

Emekliler Derneği de daha önce yapmış olduğu açıklamalarda emeklilerin bu süreçte olumsuz etkilendiklerini ve gelen zamlara rağmen yıllardır ikramiyeler üzerinde herhangi bir çalışmanın yapılmadığını ortaya koydu. Bunun ardından konu hakkında 1000 lira olan ikramiyelerin 1500 liraya çıkarılması gerektiğine yönelik bir öneri sunuldu.

Şimdilerde emekliler hükümetten gelecek ikramiye açıklamalarına kilitlendiler. Zammın gelip gelmeyeceği henüz bilinmezken umutlu bekleyiş ise devam ediyor. Bayrama iki aydan az bir zaman kalmışken gelecek ikramiye açıklaması bekleniyor.

isbilgisi.com