Daların gidişatı hakkında yaptığı açıklamalar nedeni ile sık sık gündeme gelen Ekonomist Selçuk Geçer, yaptığı son açıklamalar ile gündeme geldi. Elinde doları bulunan vatandaşları net bir şekilde uyaran Geçer, bu noktada dikkat edilmesi gerken konular hakkında vatandaşlara önemli diyerek duyurdu. 

DAHA ÖNCE YAŞANMAMIŞ ŞEYLERE YOL AÇACAK! 

Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak! Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak!

Bir süre önce Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından alınan karar ile 50 baz baz faiz puanı indirimi kararı alınmasının ardından bu kararı etkisiz ifadeleri ile değerlendiren Selçuk Geçer, bu kararın herhangi bir şekild ebüyük etki yaratmayacağından bahsetti. Bu açıklamaların yanı sıra da Kur Korumalı Mevduat hakkında "KKM uygulamasının hazineye getirdiği yük her geçen gün artıyor. Öyle ki vatandaşların vergilerinin büyük bir kısmı, bu hesaplarda parası olan zenginlerin faizlerine harcanıyor. Ancak bu uygulamadan çıkılırsa da ortada dönen para tam 1.5 trilyon lira. Bu paranın görünürde TL'de olması ve döviz hesaplarına gitmesi kurda benzeri görülmemiş bir depreme neden olacak. KKM bitmeden önce çok ciddi yapısal önlemler alınmalı aksi halde dolar kurunda daha önce yaşanmamış şeyler yaşanacak" diyerek olabilecekler hakkında konuştu.

DOLARIN YÜKSELME TARİHİNİ AÇIKLADI!

Bunların yanı sıra da en çok merak edilen ve gündeme getirilen konulardan biri olan doların yükseliş tarihi hakkında ise "Dolar kuru şu anda reel sektörde 25 lira olarak fiyatlanıyor. Bunun seçimlerde çıkacak karar ile hızlıca 36 liraya kadar çıkma durumu var. Bunu zaten ben değil İngiliz bankalarının yayınladıkları raporlar söylüyor. 

Ülkede tam anlamıyla bir seçim ekonomisi yürütülüyorken ben mayıs ya da haziran ayında yapılması planlanan seçimlere kadar çarpıcı bir dolar yükselişi yaşanacağını düşünmüyorum" ifadeleri ile bu konuda yaşanabilecek olan hareketliliğin seçim dönemine kadar durağan bir şekilde ilerleyeceğinden bahsetti. 

Yatırım yapan ve elinde dolan burunduran kişiler tarafından bu konu oldukça merak edilirken Ekonomist Selçuk Geçer tarafından yapılan son açıklama ile birlikte son durumda nasıl gelişmeler yaşanabileceğinden bahsedildi. 

EDİTÖR NOTU = Burada yer alan ifadelerin tümü Ekonomist Selçuk Geçer'e aittir. Herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi bulunmamaktadır.