Son dönemde altın ve dolar hakkında yaptığı yorumlar ile sık sık gündeme gelen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yaptığı son açıklama ile birlikte dolar ve altında vatandaşların dikkat etmesi gereken o tarihi açıkladı. Yaptığı son açıklama ile birlikte hem gram altın hakkında öenmli detayları verirken hem de doların değerlendirmesi gereken zamanı açıkladı. 

ALTINDA SON DURUM! 

Uluslararası piyasalara bakıldığı zaman 2022 senesinin Aralık ayına göre altında en düşük seviyelere kadar ulaşmasının ardından gram altın fiyatında yaşanan gerilemenin ardından 2023 senesinde ise dolar ve Euro'da nasıl bir değişim yaşandığından bahsedildi. Altın için doğru zamanın ne zaman olabileceği konusu hakkında önemli açıklamalarda bulunan İslam Memiş, yakın zaman içerisinde altının değerlendirmesi için yapılması gerekenlerden de bahsetti. 

Tapusu olan buraya! Hekesi ilgilendiren açıklama Tapusu olan buraya! Hekesi ilgilendiren açıklama

Aralık ayında gram altında yaşanan değişimlerden bahseden İslam Memiş, bu zamana kadar gram altında en düşük seviyelere ulaşıldığından bahsederek bu sene içerisinde yüzde 6 seviyelerinde bir düşüşün yaşandığı ifade edildi. 

Durum bu şekilde iken geçtiğimiz haftalarda da 1.180 TL seviyelerinde gezen gram altın Şubat ayına da bakıldığı zaman gram altında yüzde 7'lik bir değişimin yaşandığı öğrenildi. Gram altının değerlendirme süreci için doğru zaman hakkında açıklama yapan İslam Memiş, altın alımı için doğru zamanın önümüzdeki bir iki ay olduğundan bahsetti. 

SEÇİMİN EURO İÇİN ETKİSİ! 

Altının yanı sıra dövizde yaşanan hareketlilik hakkında da konuşan İslam Memiş, geçtiğimiz sene Haziran ayı ile birlikte euroda yaşanan yükseliş hakkında konuşan İslam Memiş, bu konuda da Euro'nun alınması gereken zaman hakkında da yine önümüzdeki bir iki ay olduğunu ifade etti. 

14 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan seçimin piyasalara nasıl etkisinin olacağı konusunda merak edilenlerin ardından İslam Memiş, seçime kadar herhangi bir hareketliliğin bulunmayacağından bahsetti. Yükseliş konusunda da yeni ifadelerde bulundu. 

EDİTÖR NOTU: Haberde yer alan tüm ifadeler Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'e aittir. Tarafımızca herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi bulunmamaktadır.