Ana Sayfa GÜNDEM Elektronik Kelepçe Takılıp Serbest Bırakılıyor

Elektronik Kelepçe Takılıp Serbest Bırakılıyor

Eski ÖSYM başkanı Ali Demir serbest kaldı. 7 kişiden 4'ü tutuklandı.

25
0
Paylaş

Eski ÖSYM başkanı Ali Demir Fethullahçı terör örgütüne üyelik suçundan tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. Ali Demir adli kontrol şartı ile birlikte serbest bırakıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Feto’nun ÖSYM başkanının yaptığı iddiasıyla Ali Demir’i tutuklama kararı almıştı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen ÖSYM başkanı silahlı terör örgütüne üyelik suçundan tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Mahkeme vermiş olduğu karar da elektronik kelepçe takmak suretiyle konutu terk etmeme ve adli kontrol şartıyla şüpheliyi serbest bıraktı.

Aynı soruşturma kapsamında Ali Demir ile birlikte 7 kişi gözaltına alınmıştı. 7 kişiden 4’ü tutuklanırken 3 adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Ayrıca Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Fethullahçı terör örgütünün ÖSYM Başkanlığı yapılanması ile ilişkili 34 kişi hakkında gözaltı kararı vermişti.

Bunun üzerine birçok ilde operasyon gerçekleşmişti. Ankara merkezli İstanbul Adana Eskişehir İzmir Nevşehir ve Trabzon’da düzenlenen eş zamanlı baskınlar ile birlikte çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı. Aralarında eski ÖSYM başkanı Ali Demir Bursa’da Kestel Organize Sanayi Bölgesi’ne bir Tekstil firmasında gözaltına alınmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here