Elektrik Üretimini Desteklemek İçin Doğalgaz Fiyatlarına İndirim Müjdesi Verildi!

BOTAŞ resmi internet sayfasından yapılan duyuru sonrasında elektrik üretimini desteklemek ve artırmak için doğal gaz fiyatlarına indirim yapılmasına karar verildi.

EKONOMİ 30.06.2020 - 12:28 30.06.2020 - 12:28

Son dönemlerde elektrik üretiminde yaşanan azalma son derece dikkat çekmişti. Pandemi sürecinin elektrik üretimine etkilerinin olumsuz olduğu yönünde bazı açıklamalar yapılmıştı. Bunun ardından BOTAŞ tarafından alınan yeni bir karar vatandaşları da sevindirecek gibi görünüyor.

BOTAŞ İndirim Müjdesi Verdi!

Elektrik üretimi için doğalgaz satışlarında bazı indirimlerin yapılmasına karar verildi. Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş. tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından Temmuz ayı için belirlenmiş olan toptan satış tarifesi üzerinden bir değişiklik yapılmasına karar verildi.

BOTAŞ resmi internet sayfasından yapmış olduğu açıklamanın ardından müjdeli haberi duyurdu. Elektik üretiminin desteklenmesi için toptan satış fiyatı tarifesi üzerinden yüzde 12.5 oranında bir indirimin yapılmasına karar verildi.

Yapılacak olan yüzde 12.5 oranındaki indiriminin Temmuz ayından itibaren geçerli olması bekleniyor. Bunun üzerine durumun fiyatlar üzerinde de etkili olması bekleniyor.

isbilgisi.com