Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), enerji tarifelerine ilişkin yeni tablolarını yayımladı. Tarife tabloları, mesken, ticarethane ve sanayi abonelerinin elektrik kullanımına ilişkin fiyatları belirlemektedir.

1 TEMMUZ'DAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK TARİFELER

Mesken aboneleri için ilk kademede kilovatsaat başına fiyat 134,1070 kuruş olarak belirlendi. Yüksek kademede yer alan mesken abonelerinin tarifesi ise kilovatsaat başına 199,1154 kuruş olarak uygulanacak.

Ticarethane aboneleri için ilk kademede elektriğin kilovatsaat fiyatı 233,2299 kuruş olarak tespit edildi. Yüksek kademedeki ticarethane aboneleri ise kilovatsaat başına 309,5794 kuruş ödeyecekler.

Fırsat! Ayçiçek yağı indirimi başladı! Fırsat! Ayçiçek yağı indirimi başladı!

Sanayi aboneleri ise alçak gerilim kategorisinde değerlendirildi. Bu kategoride kilovatsaat fiyatı 308,5924 kuruş olarak kararlaştırıldı.

Bununla birlikte, EPDK tarafından yeşil tarife de belirlendi. Yeşil tarifede kilovatsaat başına fiyat 258,4316 kuruş olarak belirlendi.

EPDK'nın yayımladığı bu tarife tabloları, elektrik kullanıcılarının tüketim düzeyine ve kategorisine göre farklı fiyatlandırmaları içermektedir. Bu fiyatlandırmaların, enerji piyasasının düzenlenmesi ve tüketicilerin daha ekonomik bir şekilde enerji kullanabilmeleri amacıyla yapıldığı belirtilmektedir.