Ana Sayfa DÜNYA Ekvador’da 7,7 Büyüklüğünde Deprem Oldu

Ekvador’da 7,7 Büyüklüğünde Deprem Oldu

Ekvador’un Ambato kentinde 7,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

6
0
Paylaş

Güney Amerika ülkesi olan Ekvator’un Ambato kentinde deprem olduğu 7,7 şiddetinde depremde çok sayıda yapı hasar gördü. Yerel saatle 05.17 sularında meydana gelen deprem korku dolu anların yaşanmasına neden olduğu ülkenin Güney doğusunda yer alan Ambato şehri Peru Ekvator sınırını oldukça yakın.

Bu bölgede yaşanan deprem sonrasında halk sokaklara döküldü ekvatorlu yetkililer yapmış oldu açıklamalarda 132 kilometre derinlikte meydana gelen depremin nüfus olarak yoğunluğun az olan bir bölgede olmasının büyük bir felaketi engellediğini açıkladı. Yetkililer depremi Tsunami tetikleyip tetiklemeyeceği konusunda da bilgiler verdi. Ayrıca 7,7 şiddet depremin herhangi bir can kaybına neden olmadığı öğrenildi ayrıca Elde edilen verilere göre herhangi bir yaralanma da söz konusu olmadı.

Depremin olduğu saatlerde dışarıda olan bazı görgü tanıkları haber kanallarına açıklamalarda bulundu. Bir görgü tanığı depremin çok şiddetli ve derinden geldiğini söyledi bir diğer görgü tanığı ise depremin son derece gürültülü olduğunu ve en az 30 saniye sürdüğünü söyledi.

Halkın büyük çoğunluğunun o saatlerde uyuyor olması nedeniyle insanlar panik içerisinde evlerini terk etmeye başladı. Bölgede çok az insanın yaşamasından dolayı can ve mal kaybının minimum seviyede olduğunu herhangi bir şekilde yaralının da bulunmadığını söylemekte yarar var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here