Ana Sayfa GÜNDEM Ekşi Sözlük Yazarı Tutuklandı

Ekşi Sözlük Yazarı Tutuklandı

Ekşi sözlük yazarı müslümanlara yönelik cümlelerinden dolayı tutuklandı.

10
0
Paylaş

Ekşi Sözlük isimli internet sitesinde yazmış olduğu Türkiye’deki Müslümanların Yeni Zelanda’da gibi öldürmesini destekleyen ve savunan Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı.

Ekşi sözlük son dönemde Müslümanlara yönelik nefret söylemi paylaşımları ile gündeme gelmeye başlamıştı. Katliam görüntülerine ilişkin açılan başlığın altına “Videoyu izlerken Keşke Türkiye’ye gelip bu cuma günü camileri temizlese de iç geçirdim” şeklinde yazan ve milyonlarca tepki çeken Ekşi sözlük kullanıcısının isminin Atilla Alataş olduğu açıklandı.

Antalya’nın Alanya ilçesinde ikamet eden Atilla Alataş’ı polis ekipleri gözaltına aldı. Ekşi Sözlük üzerinden yapmış olduğu paylaşımda adres ve kimlik bilgilerine ulaşılan Alataş Antalya İl Emniyet Müdürlüğü siber suçlarla mücadele ekiplerinin çalışma sonucunda evinde yakalandı. Alataş emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Alataş’ın tutuklanmasının ardından gündemde ise ekşi sözlükte yer alan diğer nefret söylemlerine geldi. Müslümanlara yönelik nefret söylemlerinde Ekşi Sözlük sitesi çok fazla algı toplamaya başladı. İnternet sitesi yetkilileri de nefret mesajının atıldığı hesabın IP numarasını yetkililerden gizleme çalışsa da polis koordineli çalışması sonucunda şahsın adresine ulaşmıştı. Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Savcı bizzat Ekşi sözlük binasına giderek burada işlemler gerçekleştirdi sitenin sahibi Sedat Kapanoğlu da Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here