Ekonomi

Kamu Bankası Hesabı Olanlar, 5 Gün içinde 50 Bin TL Destek Ödemesi Alacak!

Kamu bankaların birinden (Ziraat Bank, Vakıfbank, Halkbank) hesabı olan vatandaşlar için 5 gün içerisinde 50 bin TL tutarında destek ödemesi yapılacağı duyuruldu.

Halkbank, Vakıfbank veya Ziraat Bank hesabı bulunan vatandaşlar için 5 gün içerisinde 50.000 TL tutarında destek ödemesi yapılacağı açıklandı.

Ziraat Bankası, Halkbank ile Vakıfbank üzerinden nakit ihtiyacı bulunan vatandaşların ihtiyaç kredisi kullanmalarının yolu açıldı. Buna göre 5 gün içerisinde müracaat işlemlerinin yerine getirilmesi halinde 3 ay ertelemeli olacak şekilde ve 36 aylık vade seçenek şeklinde 50.000 TL tutarında ihtiyaç kredisinden faydalanmaları sağlanacak.

 

Kamu bankaları üzerinden vatandaşların istedikleri zaman nakit kredi kullanmaları ile beraber nakit problemlerini gidermeleri hedefleniyor.

Kamu Bankaları Üzerinden 50 Bin TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kamu bankaları üzerinden ihtiyaç kredisi müracaat işlemlerini gerçekleştirerek, kredi çekmek isteyen vatandaşlar banka şubelerine giderek kimlikleriyle beraber işlemlerini yapabilir.

Banka hesabının bulunması halinde şubelere gitmeye dahi gerek olmadan özellikle de 5 gün içerisinde müracaat işlemlerinin gerçekleştirilmesi halinde verilecek olan düşük faizli kredileri İstediğiniz zaman internet şubesi üzerinden hesabınızı aktarabilirsiniz.

Kamu bankaları üzerinden kredi müracaat işlemlerinde bulunmak suretiyle işlemlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlara 36 aylık vade seçeneği sunulacak.

Kredi işlemleri sağlanacak ve böylece ilk taksit ödemeleri ise 3 ay ertelemeli olacak şekilde yapılacak. Yani bir vatandaş, kamu bankaları üzerinden 50.000 TL tutarında ihtiyaç kredisini çektikten sonra ilk taksit ödemesini, kredi çektiği ay ödemeyecek. Böylece 90 gün sonra kredinin ilk taksit ödemesini yapmaya başlayacak.

Başa dön tuşu