Koronavirüs sürecinden olumsuz etkilenen ekonomi çevreleri bu etkiyi sıfırlamak ve yeni fırsatlar meydana getirmek için harekete geçti. Bu doğrultuda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın başkanlığında bugün Genişletilmiş Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi (FİKKO) toplantısı yapılacak.

İş dünyasının ve bürokrasinin çok önemli isimlerinin iştirak edeceği toplantıda koronavirüs sonrasında atılacak adımlar üzerine fikir alışverişinde bulunulacak. Normalleşme süreci ve ardından yapılacak yeni yatırımlar değerlendirilecek.

Video konferans yoluyla gerçekleşecek Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi toplantısına üyelerden ayrıca TÜSİAD, DEİK, TİM, ASKON, MÜSİAD, TESK, Türkiş, Memur-Sen de iştirak edecek.

Bakan Albayrak yönetiminde yapılacak toplantıda Ekonomik İstikrar Kalkanı programı kapsamında uygulamaya konulan düzenlemelerin sahada ne şekilde sonuç verdiği konuşılacak. Yaşanan eksiklikler üzerine fikir alışverişi yapılıp yeni dönem için yol haritası oluşturma çalışmalarına start verilecek.

Yapılacak toplantıda kapanan iş yerlerinin yeniden açılması, AVM'lerin kademeli olarak faaliyete başlamaları, üretimi duran fabrikaların çalışmaya başlama süreçleri gibi konular da görüşülerek karara bağlanması maksadıyla rapor haline getirilecek.

isbilgisi.com