Ana Sayfa EKONOMİ Ekmek İsrafının Önüne Geçilemiyor

Ekmek İsrafının Önüne Geçilemiyor

Ekmek israfı yılda 500 ton oluyor. Buda 80 devlet hastanesi anlamına geliyor.

7
0
Paylaş

Çöpe atılan ekmeklerin toplam maliyetinin 80 tane Devlet Hastanesi’ne eşit olduğunu söyleyen Türk Kızılayı genel başkanı Dr Kerem Kınık her yıl 500000 ton ekmeği çöpe atıldığını söyledi.

Dr Kerem kınık’a göre “80 Devlet Hastanesi kadar ekmek israf ediyoruz. Bizlerin bu israfı önleme ihtiyacı var bizler ihtiyacımız kadar almak ve fazlasını da olmayan kişilerle paylaşmak zorundayız. Kınık Karatay Belediyesi Aziziye Kültür Merkezi’nde düzenlenen Türk Kızılayı Konya Şubesi olağan kongresinde önemli açıklamalar yaptı.”

Amaçlarının insan güçlendirmek olduğuna dikkat çeken Kınık olağanüstü durumlarda ve afetlerde topluma ayak uydurmak için çalışmalar yaptıklarını yineledi. Türk Kızılay’ının her yerde bir umut olduğunu söyleyen Kınık kesinlikle bir kapı çalıyorsa o kapıyı boş döndürmeyin. Elimizden geldiği kadar memleketimizin her noktasına yardım edelim. Gençlerin ve gönüllülerin kendisi için çok fazla önem arz ettiğini söyleyen Kınık “kesinlikle toplumun bilinçlenmesi gerekiyor. Olağanüstü durumlarda nasıl ayakta kalacağımızı bilmeliyiz tasarruf paylaşmak ve toplumumuzu birleştiren için çalışmalar yapmak zorundayız.”

“Her yıl 500000 ton ekmeği çöpe atıyoruz. Bu da 80 tane devlet hastanesi kadar yapıyor. Bizlerin ilk amacı israfı önlemek olmalı ihtiyacımız kadar alırsak bu israfın da önüne geçmiş olacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here