Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak! Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak!

Hem ehliyeti hem de aracı olan milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren bir duyuru gündeme geldi. 2023 yılına giriş yaparken birçok sektöre art arda zam uygulaması gelirken yapılan açıklamalar doğrultusunda özellikle araç sahiplerini yakından ilgilendiren zam haberleri gündeme geldi. Hususi aracı olanların 2 yılda bir, ticari aracıo olan vatandaşların ise yılda bir kez yatırması gereken muayene fiyatları arttı. 

Aracıyla trafiğe çıkan milyonlarca vatandaşın dikkatine! Araç muayenesi yaptırması gereken vatandaşlar için 2023 zamlı geldi. Yeni yıla giriş yaparken art arda zam haberleri okuyan vatandaşlar için bu defa da araç muayenesi zammı kapıyı araladı. Araç muayenesi yaptırması gereken vatandaşlar 2023 araç muayenesi fiyatını öğrenmeye çalışırken o kişilerin gelen zammın ardından 1.130 TL ödemesi gerektiği belirtildi. 

2023 ARAÇ MUAYENESİ NE KADAR?

Yeni yılda gelen zamlar atılan her adımın ateş pahası olmasına neden olurken özellikle de hayatımızı daha kolay hale getiren araçların masrafları vatandaşın cebini zora soktu. Benzin ve motorin zamlarının ardından şimdi de araç muayenesi fiyatlarının arttığı belirtilirken 2023 araç muayenesi fiyatları milyonlarca kişi tarafından merak konusu oldu. Peki 2023 araç muayenesi ne kadar?

Geçtiğimiz yıl 507 TL olan araç muayene ücreti 2023 yılının gelişinin ardından 1130 TL'ye yükselirken vatandaşlar araç muayenesi fiyatları hakkında çok daha detaylı bilgi sahibi olmaya çalışıyor. Çekici, tanker, otobüs ve kamyon 2023 muayene ücretleri geçtiğimiz sene 685 TL olarak uygulanırken bu sene 1.528 TL olduğu ortaya çıktı. traktör (römorklu, römorksuz), motosiklet ve motorlu bisikletin tarifesi ise 575 TL'ye çıktı. 

Art arda gelen zamların ardından araç muayenesi fiyatları da artış gösterdi. Vatandaşlar gün ve gün zam araştırması yapmaya devam ederken 2023 güncel piyasaya hakim olmak için isbilgisi.com haber sitesi bildirimlerini açmayı unutmayınız.