Ana Sayfa GÜNDEM Edirne’yi Çinliler Keşfetmeye Başladı

Edirne’yi Çinliler Keşfetmeye Başladı

Çin’li turistler Edirne’yi çok sevdi. Turizmciler bölgeye sık sık yeni turlar düzenleyecek.

7
0
Paylaş

Bir turizm firmasıyla beraber Edirne Belediyesi arasında yapılan iş birliği ile  beraber Çinli olan 13 tane operatör ve seyahat acentesi Edirne’ye geldi.

Edirne’ye hem turizm hem de belediye firmasının davetlisi olarak gelen Çinli 13 tur operatörü ve seyahat acentesi temsilcilerini Edirne’nin belediye başkanı olan Recep Gürkan ağırladı. Gürkan davetlilerine şehir hakkında detaylı bilgiler sundu. Edirne’nin dokusu, tarihi ve kültürüyle beraber İstanbul ve Antalya’nın ardından en fazla turist çeken üçüncü şehir olduğunu belirten Gürkan, gelecek 5 sene boyunca ise turizm hedeflerinin Edirne’ye gelen turist sayısının 10 milyona çıkması olduğunu açıkladı. Gürkan, özellikle kültür turizmi evresinde ilerlemek istediklerinin altını çizdi.

Gürkan açıklamalarında bu yıl yeni oluşturulmuş olan destinasyonlarla beraber ise turist sayısının daha fazla artacağını belirtti. Çin’in de hem muhteşem bir kültüre hem de muhteşem bir tarihe ev sahipliği yaptığını belirtirken Çinlilerle kültüre olan hassaslığın ve bakış açısının aynı olduğunu söyledi.

Turizm firması sahibi olan Siber Eronç, Edirne’nin Çinliler tarafından bilinmekte olan bir şehir olduğunu belirtirken özellikle konumunun çok güzel olduğunu ve geçiş noktası olmasıyla Asya ve Avrupa arasında yer aldığını bunun yanı sıra Yunanistan, Bulgaristan ve Türkiye üzerinde oldukça önemli konumunun olduğunu belirtti. Eronç, bu özellikleriyle Edirne’nin mutlaka önem verilmesi gereken bir şehir olduğunu belirtirken şehre birçok Çinli turist geleceği de belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here