E-devlet son dakika hizmete açtı! EYT'lilerin emeklilik başvuruları başladı - Türkiye'de emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesine dair detaylar Resmi Gazete'de yayınlandı. Buna göre ise Resmi Gazete'de yayınlanmasının hemen sonrasında düzenleme yürürlüğe girerken emeklilik başvuruları da alınmaya resmen başlayacak.

EYT düzenlemelerinin Resmi Gazete'de yürürlüğe girmelerinin hemen ardından e-devlet tarafından da gelen açıklamalarda başvuru sayfası açıldı. Gelen açıklamada da EYT'lilerin bu süreçte emeklilik başvurularını da il ilçe SGK müdürlükleri tarafından da yapabileceği SGK'ya giderek de başvuru ile uğraşmak istemeyenlerin de e-devlet kapısı üzerinden başvurularını verebileceği bildirildi.

İŞTEN AYRILMA BELGESİ ŞARTI YOK!

Türkiye'de SGK tarafından gelen açıklamalar da emeklilik başvurularında işten ayrılma belgelerinin istenmeyeceği ve başvuru yapacak olan kişilerin de e-devlet kapısı üzerinden başvurularını gerçekleştirebileceğini açıkladı. 

Garanti Bankası 36 ay vade ile 50 bin TL ihtiyaç kredisi veriyor Garanti Bankası 36 ay vade ile 50 bin TL ihtiyaç kredisi veriyor

E-DEVLET EYT BAŞVURU EKRANI

Türkiye'de e-devlet üzerinden emeklilik başvurusu yapmak isteyen kişilerin E-Devlet resmi internet sitesine gitmesi ve arama kısmına EYT yazması yeterli olacak.