Türkiye'de işsiz vatandaşlar iş ararken özellikle iş güvencesi olması nedeniyle belediyelerin iş alım ilanlarına daha çok önem veriyorlar. Belediyeler çeşitli birimlerde çalıştıracakları yeni personelleri resmi ilanlar ile duyuruyorlar. Bu ilanlardan birisini deDüzce Belediyesi yayınladı. Buna göre Düzce Belediyesi 20 adet itfaiye eri alımı yapacak.

DÜZCE BELEDİYESİ İTFAİYE ERİ ALIMI ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?

Düzce Belediyesi tarafından yapılan bilgilendirmeye göre işe alınacak 20 itfaiye eri iki kısım halinde kadrolara dağıtılacak. Buna göre önlisans mezunları için 10 kadro, ortaöğretim mezunları için de 10 kadro ayrıldı. Ortaöğretim mezunu olan itfaiye eri adaylarından ortaöğretim kurumlarının iftaiyecilik ve yangın güvenliği alanı mezunu olma şartı aranıyor. Ayrıca bu adaylardan en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmaları ve KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almaları isteniyor.

Düzce Belediyesi 10 kişilik önlisans mezunu itfaiye eri alımında uygulayacağı şartları da ilan etti. Buna göre bu adaylar İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaicilik önlisans programlarından mezun olmalılar. Ayrıca bu kişiler en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmalılar. Son olarak ise bu adaylardan KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almaları isteniyor.

DÜZCE BELEDİYESİ İTFAİYE ERİ ALIMI GNEEL ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Kamu haklarından mahrum bulunmamak

-Kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla sürede hapis cezası almamak

-Askerlik ile ilişiği bulunmamak

-Görevini yapmaya engel teşkil edebilecek fiziki veya ruhsat bir rahatsızlığı bulunmamak

DÜZCE BELEDİYESİ İTFAİYE ERİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Düzce Belediyesi tarafından verilen bilgilere göre açılan itfaiye eri kadrolarının genel ve özel şartlarını taşıyan vatandaşlar iş başvurularını 2 Kasım 2020 ile 4 Kasım 2020 tarihleri arasında yapabilecekler. İş başvuruları Düzce Belediyesi İnsan Kaynakları Ve Eğitim Müdürlüğü'ne yapılacak. Posta veya bir başka yolla başvuru kabul edilmeyecek. Eksik bilgi veya belge durumunda başvurular geçersiz sayılacak.

isbilgisi.com