Tesla elektrikli otomobil üreten bir şirkettir ve kurucusu ise Elon musk dur. Geçtiğimiz senelerde Microsoft kurucusu olarak bilinen Bill Gates dünyanın en zengin ikinci kişisi seçilmişti. Fakat birkaç sebebe bağlı olarak ve şirketin durumunun iyi gitmesi nedenine bağlı olarak dünyanın en zengin kişisi Elon musk seçildi. Tesla bu konu ile alakalı bir açıklama yaptı ve yaptığı bu açıklamada 21 Aralık'tan sonra Amerika Birleşik Devletleri'nin 500 şirketinin de sürekli değer gördüğünü ve buna bağlı olarak da Elon musk'un ikinci zengin seçildiğini söyledi.

 Tesla hisseleri tam olarak % 6,58 artış ile en yüksek seviyeye ulaştı. Yılbaşından bu yana hesaplandığında şirketin hisselerinde 523 den daha fazla artış meydana geldi. Son günlerde meydana gelen bu gelişmeler Tesla'nın kurucusu olan Elon musk'un  gelirini 7,2 milyar dolar artırdı ve geliri şu an için 127,9 milyar olarak biliniyor. Geçtiğimiz sene ile kıyaslanacak olur ise Bloomberg milyarderler endeksine göre 35. sırada bulunuyordu. Şimdi  ise 100.3 milyar ekleyerek son  dönemde ilk sıralarda yerini almaya başladı.

 Gelen bilgiye göre Elon musk un hisse senetlerinin neredeyse dörtte üçünün Amerika'da bulunan Tesla isminde bir şirkete ait olduğu söyleniyor. Geçen seneye  oran ile kıyaslandığında servetinin çok fazla arttığı söyleniyor. Geçtiğimiz senelerde Bill Gates den sonra Jeff bezos dünyanın en zengin kişisi olarak seçilmişti. Bugünlerde ise Elon Musk dünyanın en zengin 2. kişisi olarak biliniyor. Dünyanın en zengin 3 kişisi olarak bilinen kişi ise bill gatestir. Elon Musktan önce Bill Gates dünyanın ikinci en zengin kişisi olarak biliniyordu. Fakat ElonMmuskta meydana gelen aşırı yükselme sebebi ile dünyanın en zengin ikinci kişini artık Elon Musk oldu.