SEMrush çevrimiçi pazarlama şirketi Eylül 2020 ve Ekim 2020 internet trafik verilerini inceleyerek çok dikkat çekici bir rapor hazırladı. Bunada göre dünyada en çok ziyaret edilen internet sitelerinin sıralaması yayınlandı.

Hootsuite ve We Are Social platformalarının ortaklaşa oluşturdukları Digital 2020 October Global Statshot raporunun baz alındığı sıralama dünyada internet kullanıcılarının da alışkanlıklarını ortaya koydu.

İNTERNET KULLANICILARI ZAMANLARININ YÜZDE 15'İNİ SOSYAL MEDYADA GEÇİRİYORLAR

İnternet denildiği zaman herkesin aklına sosyal medya platformları geliyor. Günde 2 milyon internet kullanıcısı soyal medyaya katılım gösteriyor. Tüm sosyal medyanın kullanıcı sayısı ise 4 milyar kullanıcıyı geçmiş durumda.Ayrıca tüm kullanıcılar zamanlarının yüzde 15'ini sosyal medya sitelerinde geçiriyorlar. Ancak kullanıcıların interneti sadece sosyal medya için kullandığını söylemek de yanlış bir yargı oluyor.

ZİRVENİN SAHİBİ GOOGLE!

Tahmin edildiği gibi dünyanın en çok ziyaret edilen sitesi Google oldu. İkinci sırada ise video izleme sitesi Youtube yer aldı. Listesin üçüncü sırasında sosyal medya pratformu Facebook bulunuyor. Listenin devamında ise sırasıyla Wikipedia, Amazon, Instagram ve Yahoo geliyor.

isbilgisi.com